Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az életben tényleg mindig...

Az életben tényleg mindig minden úgy történik, ahogy épp a legjobb?

Figyelt kérdés
Amiknek meg kell történniük, minden mindig úgy van, ahogy lennie kell? Nem lehet hogy valami csak szimplán szörnyűség az életünkben, és nem jó hogy úgy alakult, ahogy?
2012. dec. 3. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
még véletlenul sem ugy van ahogy jo lenne:(
2012. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez csak felfogás meg életszemlélet kérdése. Sokaknak könnyebb úgy megemésztenie az élet rossz dolgait, ha megmagyarázzák maguknak, hogy minden okkal történik.

Ha te ilyen beállítottságú vagy, akkor igen, a te életedben minden úgy történik, ahogyan az a legjobb.

2012. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És még milyen felfogás van?

Mivel magyarázzam meg magamnak, hogy ennek meg annak miért kellett így meg úgy alakulnia?

2012. dec. 3. 21:15
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
mert a lehetséges esetek közül épp az volt a "szerencsés"... honnan a frászból tudjuk?
2012. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

azért mert mindennek van következménye

nézd pl azt, hogy 13-15 évesen a legtöbb lány naív, bedől a pasiknak, de jó sokszor pofára esnek, később edzettebbek lesznek és nem lesznek könnyen átverhetőek

én így jártam, és szerintem sokan mások is

vagy a tragédiák is megedzenek, később már nem botulsz ki annyira, és stb

szerintem mindennek oka van, bár nekem is sok oylan dolog volt az életemben mikor ültem a párnámba temetkezve és kérdeztem, hogy miéért.

2012. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Én inkább úgy vélem, hogy semmi nem történik véletlenül vagy ok nélkül. Még a rossz dolgok sem. Nem hiába mondták a régiek, hogy ami nem öl meg, erősebbé tesz.
2012. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Hát ezaz:

Vagy magyarázod magadnak, hogy ez okkal történt vagy nem magyarázod magadnak, szimplán elfogadod a helyzetet, mert az élet már csak ilyen. Bizonyos dolgok más dolgokból következnek, és vannak olyanok is, amik egyszerűen csak bekövetkeznek, mindenféle ok nélkül. 60féleképpen meg lehet közelíteni az élet eseményeit. Mint ahogy a hívők az Isten tevékenységének tudnak be dolgokat, addig az ateisták a tudományban keresik a választ, vagy elfogadják a nyers tényeket. Csak a te felfogásod szab határt - még ha lassú is.

2012. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Ne magyarázd meg. Majd meglátod. Én is arra várok, hogy meglássam miért szúrtam el valamit istenesen, de majdcsak kiderül, hogy a: hogy hozhatom helyre, b: mire lesz ez jó később.
2012. dec. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Semmi sem történik véletlenül.
2012. dec. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem azt mondom, hogy "ahogy épp a legjobb", de mindennek megvan az oka, ha akkor még nem is látod. Nekem volt olyan, amire csak két-három évvel később jöttem rá, hogy annak miért úgy kellett történnie.

Akármi is történt, légy erős és éld túl!

24N

2012. dec. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!