Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nemesi leveleket, adomány...

Nemesi leveleket, adomány leveleket is meg lehet tekinteni, elő lehet kérni levéltárakban?

Figyelt kérdés

Vannak kisnemesi őseim és nem tudom, hogy miért de nem a család őrzi a nemesi levelet. Szeretném látni a dokumentumokat.


Szerintetek van ilyenre lehetőség??? Ha igen akkor hol? Talán kell fizetni is érte? Nem tudom latinul, lesz majd valaki, aki lefordítja nekem?


Köszönöm a válaszokat! :D



#latin #nemes #címer #levéltár #nemesi levél #címeres levél
2012. dec. 7. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van rá lehetőség, ha tudod a családod nemesi előnevét vagy a pontos adatokat arról, hogy hol éltek. Az Országos Levéltárban őrzik a legtöbb armálist. A levéltár Kapisztrán téri épületében őrzik az eredeti okleveleket itt írásbeli engedélyt kell kérni, hogy megnézhesd őket ez legalább egy hét amíg megadják. A budai levéltárban inkább mikrofilmen őrzik az iratokat ezekről ha rendelsz készítenek másolatot neked. Ha az oklevél latin akkor senki nem fogja neked lefordítani, csak ha szerzel valakit aki le tudja fordítani.
2012. dec. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!