Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálnak minket?

Miért utálnak minket?

Figyelt kérdés
A vidékiek utálják Budapestet. Ez tudjuk. De miért? Semmi okuk rá. Általában csak azt mondjuk (legalább is én) hogy csak irigykednek. Például sokan (ha nem külföldre) Budapestre költöznek vidékről. Sokkal több egyetem, sokkal több a GDP, jobb a közbiztonság.

2012. dec. 7. 19:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
35%
Ne általánosíts, please. Én sem azt mondom, hogy minden budapesti bunkó, de bizony amennyi időt fent töltöttem, voltak rossz Tapasztalataim minden alkalommal. Kevésbé figyelnek a másik emberre, mint vidéken, nem olyan előzékenyek, stb. DE NEM állítom, hogy minden pesti ilyen.
2012. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Én már 5 éve Pesten élek, előtte vidéken voltam 18 évig, sose tapasztaltam ilyet.
2012. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
45%
Tudod te egyáltalán, mit jelent a GDP? Mert nagyon úgy néz ki, hogy nem. Ostoba vagy
2012. dec. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
A GDP egy rövidítés nem tudom pontosan minek, de azt jelenti, hogy egy város, ország (vagy más), hogy menyit termel, hogy mennyire jó a mezőgazdasága stb.
2012. dec. 7. 19:17
 5/27 A kérdező kommentje:
2.: Mit nem tapasztaltál?
2012. dec. 7. 19:17
 6/27 anonim ***** válasza:
én vidéki vagyok (25km) nem nagy távra de érezhető a különbség. Jobban szeretek vidéken a környéken bulizni, szórakozni kikapcsolódni nincs az a putri, cigánytelep csövesek tömege mint pesten, nem rohan mindenki közbe löknek fel, de persze vidéken is vannak bajok és pesten is vannak nyugisabb környékek.
2012. dec. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
18%

buta vagy te mint a föld, pesti suhanc. Egyszerűen azért utálják őket mert:


1. a pestiek eg része azt képzeli hogy ők páriszban vagy newyorkban élneka vidékiek meg sárkunyhókban


2. azt hiszik a paraszt az csak paraszt, a zöldség meg az áruházak polcain terem

2012. dec. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

6: Cigány telep? Bp-i cigányok? [link]

Bocs,hogy így adtam meg.

2012. dec. 7. 19:52
 9/27 anonim ***** válasza:
neviccelj már :D méghogy pest a legfehérebb olyan zsírosbajszú cigánycsomagokkal van tele... csak a vidéki cigányok azok általában a hulladékszedő vagy boltos, ocskás cigányok akiknél megvan a kultúra és elzárkóznak a magyaroktól... a pestiek az azok akik befurakodnak mindenhova játszák az eszük meg késsel rohangálnak... van különbség
2012. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
62%

"A vidékiek utálják Budapestet." Nem utálja senki Budapestet. Csak a Pestiek nincsenek tisztában egy fogalommal,mégpedig a: vidéki.Abban a tudatban élnek hogy van a Budapest a világ közepe,és azon kívül a vidék.

Én pl Szegedi vagyok,de csak mosolyogni tudok azon ha azt hallom hogy vidéki vagyok a harmadik legnagyobb városban.:)Mi itt a környékbeli falusiakat nevezzük vidékinek.

"irigykednek" Mégis mire kellene irigykednünk?A tömegnyomorra?A forgalmi dugókra? Itt is ugyan olyan üzletek meg áruházak vannak mint ott.Bizony ám.:)

"jobb közbiztonság" Érdekes,a tévében valahogy nem ezt látom esténként a híradóban.:)

2012. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!