Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet egy barátság...

Szerintetek lehet egy barátságot csupán chates beszélgetésekre felépíteni?

Figyelt kérdés
Csupán facebookon beszélünk a barátnőmmel, onnan is ismerem. Egyszer találkoztunk a több mint 1 éves barátságunk alatt, mivel messze lakunk egymástól. Sajnos évente egyszer van feltöltve a mobilom, és azt is vele beszéltem le, neki sokszor van, de sose hív, inkább a barátjával beszéli le. Nem tudom, hogy csak én vagyok ilyen, hogy nem csak így írásban szeretném tartani a kapcsolatot vele, mert mintha őt ez nem zavarná. Persze csak a veszekedések vannak sokszor, mert magamban folyton az ő kapcsolatukhoz viszonyítom a miénket, mert ők hétvégente találkoznak, meg utazgatni is szoktak, és persze naponta telefonálnak egymásnak. Mi meg csak így beszélgetünk írásban, de kezd számomra személytelenné válni az egész.
2012. dec. 10. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy NEM.
2012. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, mivel a közösen eltöltött dolgok, élmények számítanak, a chat szinte semmit sem ér. Próbálj vele többet találkozni, még ha nem is egyszerű, és akkor elmélyítheted. Ha ezt nem teszitek meg, csak egy felszínes haverság lesz az egész, amiből bárki kiléphet bármelyik pillanatban, mert nincs akkora értéke.
2012. dec. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. Én minden héten felépítek egy csomót.
2012. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hármas, és ez olyan kapcsolat, hogy megosztod velük a gondolataid, a titkaid, az álmaid, és szerinted életed végéig ki is fog ez tartani? Én az efféle barátságra gondolok, nem pedig arra, hogy ideig-óráig jó vagy valakinek, utána meg feléd se néz.
2012. dec. 10. 18:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsit kifejtem neked, látom még fiatal vagy.


-Le lehet-e szokni a cigiről.

-Persze, valakinek már 5-ször sikerült.


Azaz NEM. Ennek analógiája-képpen próbáltalak rávezetni mennyire álságos, felületes, személytelen, sekélyes és igen káros ez a fajta "barátságépítés". Miközben azt hiszed barátságot építesz, egyre messzebb kerülsz tőle, messzebb az emberektől, antiszociálisabbá válsz. Azt hiszed kiöntötted a lelked, de ha le kéne ülnöd valakivel beszélgetni egy forró csoki mellé, semmiről nem tudnál beszélni.

2012. dec. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy a hármast egy fiatal személy írta, aki még hisz az ilyen barátságokban, nem tudtam, hogy egy bölcsebb személy ironizál. :)
2012. dec. 10. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!