Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem túl késő elkezdenem, van...

Nem túl késő elkezdenem, van itt valaki, aki 30 éves kor felett kezdett tanulni valami újat, felépíteni egy új életet?

Figyelt kérdés
30 éves leszek és most kezdeném el a biológia szakot a tengerentúlon, tehát külföldön élek. Ez legalább 4 év lenne, mire elvégzem persze. 35 évesen ha mondjuk végeznék, akkor lennék pályakezdő, valaki ebben a korban már komoly tapasztalattal rendelkezik, én meg még csak akkor fogom elvégezni, jobbik esetben. Van egy haszontalan büfé diplomám, semmire nem megyek vele, főleg itt külföldön, meg nem is szeretem, sokat idegeskedem emiatt, hogy elrontottam az életemet. Mit gondoltok? Sokan mondják, hogy kezdjek csak 2 évesbe, mondjuk ápolónőibe, de én azt nem akarom, megfogadtam, hogy még egyszer nem fogok olyat tanulni, olyanba belevágni, ami nem érdekel. Csak amíg tart az iskola aljább munkát kell végeznem, nem tudom mit csináljak.
2012. nov. 27. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van más választásod, mint belekezdeni és megnézni mi lesz belőle?! Csak jobb lehet! :)

Egyébként én is most kezdtem el tanulni, így 30 körül. Meglátom mi sül ki belőle. Csak jobb lehet! :)

2012. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Gondold el, 35 évesen végzel, élsz még 40 évig és olyannal foglalkozhatsz amit szeretsz és érdekel is. Hát nem lenne jobb gondolat 40 boldog év még?
2012. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
35 évesen szereztem a jelenlegi szakmám, és imádom, sosem akarok mást csinálni. Hajrá, vágj bele!
2012. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is vágj bele, tanulni sosem késő elkezdeni:). Csináld csak ha szeretnéd.:)Gyereket pl: mikorra tervezel?Mert a gyerekválalást befolyásolhatja
2012. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dogmatix91 ***** válasza:
Keresztanyám 45 évesen diplomázott. Valami orvosi dolgot tanult ő is. Nyilván jobb lett volna 24-25 évesen diplomázni, de jobb későn/később, mint soha :) Hajrá!
2012. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem késő. A húszonéveseket úgyse veszik komolyan. Dolgozhatok akármilyen keményen, nem fognak megtenni főnöknek 30 alatt. Talán nem is baj, én se szeretném ha harcmincpár évesen 25 éves főnököm lenne. Ez az élet rendje.
2012. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást, nagyon jól esett, adott egy kis lökést nekem. Sajnos nem mindenki ért velem egyet, köztük anya is, de ha csak 20 évig is dolgozom a szakmámban megéri. Ráadásul ennek a vágyamnak személyes indíttatása is van, epilepszia-kutatással szeretnék foglalkozni. Köszönöm még egyszer.
2012. nov. 27. 21:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Abszolút nem késő. Ahogy manapság tologatják a nyugdíjkorhatárt, 35 évesen még legalább 40 évnyi munka vár majd rád.:) Legalább olyan tevékenységgel töltöd, amit szeretsz is csinálni! Én mindenképp belevágnék!
2012. nov. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bertold ***** válasza:
Tanulni soha nem késő!! Ismerek olyan Úriembert, aki a meglévő alapszakmája mellett negyven évesen szerzett még három OKJ-s szakmát, és most gondolkodik,hogy elvégzi a jogot estin. Tanulj !!
2012. nov. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!