Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hallottatok már Dr. Horváth...

Hallottatok már Dr. Horváth József néven működő, állítólagos cukorbeteg szélhámosról aki telefonon keresztül kopaszt meg? Hogyan csinálja az átverést? Kik az áldozatai?

Figyelt kérdés
Írjátok le a személyes tapasztalatotokat. Linket is küldhettek ha tudtok.

2012. dec. 13. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hallottam. Úgy dolgozik, hogy talpig elegánsan, de viharverten, kétségbeesetten lép oda emberekhez, a sztorija a következő: ő egy ügyvéd, éppen utaznia kell valahová. A készpénzét/bankkártyáját ellopták, cukorbeteg, ezért haza kell jutnia az inzulinjához, de még a telefonja is lemerült, készpénzre lenne szüksége.


No, ez alapján ugyan nem segítene neki senki, de itt jön a zseniális csavar: felajánlja, hogy bármennyi pénzt kölcsönöznek neki, ő ott helyben felhívja a bankját a másik fél telefonjáról és a kölcsönzött összeg dupláját átutaltatja. Erre persze felcsillannak a kapzsi szemek, 10-20ezreket adnak neki, ő pedig telefonon utasítja a "titkárnőjét" hogy utaljon YX-nak dupla összeget, hálálkodik, majd elrohan, mert indul a vonata.


Ezek után mire magához tér az egyszerű ember, rögtön elkezd gyanakodni, hogy valami nem oké, de addigra már késő...

2012. dec. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ nagyon hasznos volt! gondolom ez ellen nem nagyon lehet semmit tenni max okirat hamisításért ítélhetik el, mert hogy mas embernek adja ki magát. Azt nem bünteti a törvény hogy pénzt kérjen kölcsön. Aki meg ad egy idegennek pénzt az meg is érdemli hogy lehuzzak, szerintem.
2012. dec. 14. 09:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát hivatalosan csalásért lehetne elítélni, mert az átutalt pénzt valójában nem utalta át. Mondjuk mivel senki semmit nem írt alá, így nem tudom, hogyan bizonyítják, ha valaha elkapják az illetőt. Az én magánvéleményem is az, hogy aki ennyire könnyedén rászedhető, az valahol meg is érdemli: saját kárából tanulva legközelebb okosabb lesz.
2012. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!