Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy középkorú férfi - "dr....

Egy középkorú férfi - "dr. Horváth József" néven - az utcán rosszul levő, cukorbeteg ügyvédnek adva ki magát legalább 20 embert átvert már. Ismertek az ügyben érintetteket (sértetteket)?

Figyelt kérdés

Jellemzően Budapesten garázdálkodik évek óta; több ezer - több tízezer forinttal húzza le áldozatait.


Kérlek, jelezd, ha találkoztál vele, vagy ha ismersz valakit, akit átvert.


A válaszokat előre is köszönöm. :)


Az alábbi linken olvasható néhány történet:


[link]



2012. dec. 7. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem találom a történet elejét... mi módon ud egy cukor beteg álügyvéd emberektől pénzt kicsalni?
2012. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nah talátlam egyet.. kcisit érdekes... én ha találkozok egy rosszul lévő emberrel akkor orvoshoz viszem... ha kirabolták akkor rendőrségre... nem pénzt adogatok...
2012. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én is valószínűleg orvost / mentőt hívnék, és nem adnék pénzt; de még a telefonomat sem adnám oda.


De a kérdés nem ez volt; nem véleményeket és tanácsokat kértem. A továbbiakban ezektől kíméljetek meg, legyetek szívesek. Köszönöm. :)

2012. dec. 7. 17:53
 4/12 anonim ***** válasza:

# 4/4


nah igen furcsáltam is hogy némelyek 25 ezer forintokat adtak oda... kérdező a linkelt fórumon meg találsz elég embert akit átvert :)

2012. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy találok, de még többet szeretnék, ezért írtam ki a kérdést.

Egy közeli rokonom is a sértettek között van. Ő már megosztotta a linket néhány helyen, és jelentkeztek új emberek, akik akkor döbbentek rá, hogy átverték őket. Szeretnénk, ha minél több érintett megtudná az igazságot.

2012. dec. 7. 19:21
 6/12 anonim válasza:
sziasztok én csak idecsöppentem, de szeretnék többet megtudni az ürgéről. (hogyan csinálja? mit csinál pontosan? stb...) linket megköszönném ha küldenétek.
2012. dec. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szia :)


A kérdésbeli linken olvashatsz több történetet is, csak lapozgatni kell.


De a lényeg röviden összefoglalva: jól öltözött, ápolt külsejű, középkorú férfiról van szó. Cukorbetegnek mondja magát; nem tudják, hogyan csinálja, de tényleg sápadt fehér a szája.


Azt szokta hazudni, hogy ellopták az összes iratát és pénzét, vagy hogy elhagyta; és így nem tud hazajutni vidékre. De tudna pénzt szerezni, csak telefonálnia kell egy alkalmazottjának, hogy utalja át azonnal, és akkor ő a közeli postán fel tudja venni. (Ezt a részt én sem értem, hogyan működik...)

Csakhogy a telefonja épp lemerült, ezért kéri kölcsön más telefonját. Az én ismerősömnek még oda is adta a saját telefonját a kölcsön idejére, mintegy zálogként.

A gyanútlan járókelő telefonjáról felhív egy 80-as számot, és teljesen hihető szöveget nyom le a vonal túlsó végén levő állítólagos alkalmazottjának.


Előtte / utána persze folyik a beszélgetés, ismerkedés; bizalmi légkört teremt, mindenki szerint nagyon jól játssza a szerepét. Ahogy én a kommentekből kivettem, többnyire nem is ő kéri a pénzt, hanem eléri, hogy maguk az áldozatok ajánlják fel. És persze hálálkodik, meg ígérget, hogy visszafizeti, még többet is; vagy beígér valami kis hálaajándékot a "kölcsönvett" pénz mellé.


Így hirtelen ennyire emlékszem a történetekből; de gondolom, ez elég ahhoz, hogy ha esetleg valaki találkozik vele, akkor ne dőljön be neki.


Üdv. :)

2012. dec. 13. 15:37
 8/12 anonim válasza:

Szia!

Ma láttam a Kékfényben, hogy többeket átvert ez az ember.


Sajnos kb. 3 évvel ezelőtt én is bedőltem neki, annak ellenére, hogy extra bizalmatlan, óvatos ember vagyok. Nagyon határozott fellépésű, megnyerő

2013. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

külsejű ibse. A történet nagyjából hasonló volt. Reggel, a kocsimhoz menet leszólított azzal, hogy rosszul van és hogy elhagyta az iratait a pénztárcájával együtt és haza kell jutnia valahogy. Először csak a Keletiig akartam elvinni, de útközben addig csűrte-csavarta a sztorit, hogy (magam sem értem miért) végül megsajnáltam. Menet közben a határidő naplómba beleírta a nevét, címét, telefonszámát. Dr. Horváth József néven, soproni lakosként mutatkozott be. Végül 17.000 ft-ot adtam "kölcsön" neki, amit persze soha nem láttam viszont.

Erről soha nem beszéltem senkinek, annyira szégyeltem, hogy így bedőltem egy szélhámosnak....Gondolom sokan vannak ezzel így.

A fenti linket nem tudom sajnos telefonról megnyitni, így a többi sztorit nem olvastam, de jó néhàny károsult lehet, ha a Kékfény is foglalkozik a témával.

Csatlakoznék szívesen a többiekhez, hátha rá lehetne bizonyítani a dolgot. Kerüljön kicsit böribe ez az áldoki. Már csak azért is, hogy mások ne járhassanak pórul...

2013. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia :)


Én is láttam tegnap a Kékfényt, pedig közel két éve nem nézek tévét; de tudtam előre, hogy abban az adásban lesz. Ugyanis a linkelt oldalon néhányan összefogtak, elhatározták, hogy nem hagyják annyiban a dolgot; megfelelő segítséget is találtak, így előre tudtak lépni az ügyben: ezáltal fogta össze a rendőrség a különböző kerületekben megtett feljelentéseket, ezáltal adtak ki országos körözést, és ezáltal került az ügy a műsorba is. :)

Az én rokonomat be is hívták az azonosítás miatt a rendőrkapitányságra még decemberben; és folyamatosan figyelemmel kísértük / kísérjük az ügy alakulását.


Tehát eddig jól mentek a dolgok, és remélhetőleg a folytatás is ilyen lesz, így tényleg elkapják majd azt a mákvirágot. Tegnap a nyilatkozó rendőrtiszt azt mondta, hogy erre elég nagy az esély; úgyhogy akár három év sittet is kaphat a jómadár.


Én azt javaslom, tegyél feljelentést a lakhelyed szerint illetékes rendőrségen; jelezd, hogy az újpesti kapitányság foglalkozik a nyomozással. Valószínűnek tartom, hogy a tegnapi adás után többen is jelentkezni fognak majd még sértettként.


Ha pedig lesz alkalmad PC-közelbe jutni, nézz be a linkelt weboldalra, akár le is írhatod a történetedet. :)

És ha teheted, oszd meg te is a linket közösségi oldalakon, levelezőlistákon stb., hogy minél többen értesüljenek a csalássorozatról.


Minden jót neked. :)

2013. febr. 5. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!