Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Történelem beadandót szeretnék...

LVNE kérdése:

Történelem beadandót szeretnék készíteni a Kennedy feleségekről, ötlet?

Figyelt kérdés
Nem nagyon találok semmiféle forrást,amiből kiindulhatnék

2012. dec. 14. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Írd be a Google-ba: Kennedy család.

Rengeteg linket ad, sokat angolul (de ezeket a "fordító esetleg átírja magyarra), de magyarokat is. Kis tórelemmel nagyon sok dolgot találhatsz! (Nekem 18.212 linket dobott ki.)

2012. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, "türelemmel"

Egzébként az ötlet jó!

2012. dec. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oksi,azzal próbálkoztam,ez lesz,csak konkrétan olyanra gondoltam,hogy milyen hatással volt Jackie-ék kapcsolatára Marilyn például,és,hogy miért tagadták ki utána a családból.
2012. dec. 15. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utóbbi 2O-3O év alatt elég sok dokumentumfilmet (tehát nem regényesített, édeskés történetet) láttam. Ezekből az derül ki, hogy Jacky Kennedy, aki idővel elnézte férjének rengeteg félrelépését, a Marilyn-ügyet és az ezzel kapcsolatos nyilvános megaláztatást már nem tudta lenyelni.

A látszatot - érthető okokból - fenntartották, de a házasság gyakorlatilag tönkrement.

A tősgyökeres ősamerikai katolikus család (ha jól tudom, J.F.Kennedy volt az első katolikus elnök) azt még csak elnézte, hogy Jacqueline francia eredetű családból származik (Bouvier "gulyás"-t jelent magyarul, francia családnév) de azt már nem, hogy elnökként meggyilkolt hős fiuk özvegye egy kis piszkos bevándorló, volt dohánycsempész, gyanús üzletekkel hirtelen meggazdagodott senkiházi görög milliomoshoz menjen feleségül. Ettől már kicsordult a pohár, hallgatólagosan "kitagadták" a "nemtelen", erkölcsi törvényt szegő Jacqueline-t.

2012. dec. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egyáltalán nem tagadták ki Jackie-t a családból. Jobb és megbízhatóbb forrásokat kellene használnotok. Az igazság az, hogy a férje halála után Jackie közelebb került anyósához, illetve sógorához is, Bobbyhoz, mint amíg férje élt. Bobby halála után pedig Teddy volt az akivel szorosabb kapcsolata volt, segített neki kampányolni is.

Ha még kellene segíteni, írj. Elég sokat tudok róluk. :) Szívesen segítek.

2012. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!