Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért küldenek a facebook-on...

Miért küldenek a facebook-on az ismerőseim reklámokat?

Figyelt kérdés
Én minden formában rühellem a reklámokat, a tévében is mindig átkapcsolok, a szórólapokat legtöbbször olvasás nélkül kidobom. Ezért is egyre inkább zavaró, hogy már ezen a platformon is megjelentek a reklámok. Nem az oldal saját reklámjaira gondolok, hanem arra, hogy az ismerősök posztjai közt is egyre több az éttermet, ruhaboltot, színházat, elektronikai termékeket stb. reklámozó cucc. Kapnak ők ezért pénzt vagy valami egyéb előnyt?

2012. dec. 15. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt nem ők csinálják szerintem, hanem maga a Facebook (vagy a hackerek). Képesek ismerősök nevében küldeni ezt-azt! Sokszor hallottam erről.
2012. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szinte biztos, hogy azok a reklámok, amelyekre gondolsz nem az ismerőseid által kerültek elküldésre.


Van egy olyan hirdetési lehetőség a Facebook-on, hogy "Promoted post"; lényegében $5 vagy $10 ellenében az az adott bejegyzés, amelyet így meghirdetnek a Facebook oldalak fenntartói megjelenítésre kerülnek mindazoknak, akik lájkolták az adott oldalt, sőt arra is van lehetőség, hogy azon személyek ismerőseinek is megjelenjen ez a "reklám"; mert nem minden esetben nevezhetjük reklámnak.


Azért látsz egyre többet ilyen hirdetést, mert egyre több oldal használja, viszonylag kevés pénzből sok embert tudnak elérni. A hatékonysága kérdéses, van akinek megéri, van akinek csak pénzkidobás (hirdetői oldalról persze).


Azért az a megjegyzésed, hogy "már ezen a platformon is megjelentek a reklámok" arról árulkodik, hogy nem vagy tisztában miből is tartja fenn magát a Facebook. Konkrétan belőled, meg mindenki másból, aki regisztrálva van. Az adataidat adja el valamilyen szinten, legalábbis lehetőséget ad arra a hirdetőknek, hogy igen pontosan megcélozhassanak reklámokkal. Minél több információt adsz meg magadról nekik annál jobb. Minél többet használod a platformot, nekik annál jobb. Ugye nem gondoltad egy percig sem, hogy bármi is ingyen van?

2012. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ingyen van. Ezért azon nem is csodálkozom, hogy a FB is oldalt, alul, felül stb. tele van reklámokkal. Én csak azon csodálkoztam, hogy Kiss Hajnalka ismerős miért posztolja ki nekem egy online ruhabolt reklámját a saját nevében. Én kb fél éve regisztráltam a FB-on, és egy jó darabig nem jött ilyesmi ismerősöktől. Most már tőlük is jön egyre gyakrabban, bár még csak egy kisebb részüktől.
2012. dec. 16. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!