Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A különböző kézjelek (pl....

A különböző kézjelek (pl. "metálvilla":D, vagy középső ujj felmutatása) honnan erednek és pontosan mit fejeznek ki?

Figyelt kérdés

a középső ujj tudom, mit jelent, az csak példa volt. De például a metálosok "ördögszarva"? Vagy valamilyen rapper kézlejek is vannak, nem? Ezek milyenek, és mit jelentenek? Vagy találok esetleg valahol neten egy listát, ahol fel van sorolva egy csomó és a jelentésük?

De azt is megköszönném, ha leírnátok nekem néhányat (meg a kézjelet)


2009. aug. 22. 17:26
1 2
 11/11 anonim válasza:

A 2.-nak van igaza,mert nem sokat fogsz érteni ezekből a kézjelekből,ha csak nem éltél huzamosabb ideig pl.N.Y.C minden egyes negyedében,és nem voltál tagja minden egyes (majdnem)bandának.

Ezekkel a kézjelekkel általában azt tudatják,hogy melyik bandába tartoznak ,ami nem meglepő a rapperek közt hiszen sokan bandatagok közülük.De ezt biztos tudod.

A lényeg,hogy hiába tudod valamilyen kézjelnek,hogy milyen szót jelent,attól még nem biztos,hogy abban az értelemben használják,mint a hétköznapi ember...erre van kitalálva. Egyébként sok olyan jel is van,amit anatómiai okokból képtelenség kivitelezni,ezért el kell törni valamelyik ujjad ahhoz,hogy ok.legyen minden,és nehogy egy rivális bandatag félreértsen,mert akkor...hali neked.Szóval nincs túl nagy misztikum a téma,én ahogy észrevettem ez amolyan lazulós,vagány dolog,hogy mutogatok,és tudják,hogy bandában vagyok.

De egyébként valahol hallottam már,hogy anno a RUN DMC csinált valami ,nem tudom pontosan,kiadványfélét,amiben le van írva néhány sok kézjel,és szerintem ők tudják kb. mi,mit jelent. Sajna ők is benne voltak ebben a témában...

2012. júl. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!