Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az "eladó kollégát", hogy...

Az "eladó kollégát", hogy szoktátok a leggyorsabban lekoptatni?

Figyelt kérdés

Én sokszor nagy áruházakban csak legeltetem a szemem az új TV-ken, laptopokon. Megnézem mi a felhozatal, évek múlva akarok esetleg venni.

Vagy a plázákban ruhabolt ugyan ez, utálom, hogy nem lehet nyugodtan nézegetni hanem a nyakadon vannak.

Mondom, hogy "csak nézelődök köszi", de nyomják tovább a rizsát.

Tudom ez a dolguk, de nagyon idegesítő a 6-8. alkalom után. Ti, hogy szerelitek le őket??


2012. dec. 17. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a "köszönöm, csak nézelődöm" működni szokott...

Talán nem mondod elég határozottan?

2012. dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fu hát, ilyen rámenős eladókkal még nem találkoztam

Sok helyen, a pultnál állnak 2-3asával, és egyik megkérdezi segíthetünk valamiben, Mondom nekik egyelőre csak szétnézek, rábólintanak és olvassák a magazint meg körmöt festenek


Egyszer volt olyan hogy motoros boltban akarta a csávó rám dumálni a sisakot, hol ott azt hitte nincsen elképzelésem, pedig konkrét vételi szándékom volt, erre mondja milyen jó neked megy a kocsi garantáltan túléled :D

Nevetve szóltam neki hogy bocsi de nem ilyesmire gondoltam, azért köszi és megértette

20/F

2012. dec. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valóban nagyon idegesítőek tudnak lenni, de szerencsére eddig még nem volt olyan alkalom, hogy miután közöltem vele, hogy csak nézelődök, ne ment volna el. Persze olyan sokszor volt, hogy a távolból figyelt így is. Ha ilyen szituációba keverednék, akkor fognám magam és mennék másik boltba. Így csak elüldözi a vevőket... Majd észre veszi magát...
2012. dec. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De! Az idők kezdete óta nyomom ezt a szöveget, de az utóbbi kb. 1 évben nem kopnak le hanem mondják tovább, hogy ez most nagyon jó, új, stb....
2012. dec. 17. 19:35
 5/8 anonim ***** válasza:

A leggyorsabban így: Nem!

De én udvariasan így szoktam: Kösz, nem.

2012. dec. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tedd hozzá, hogy köszönöm, majd szólok ha segítségre lesz szükségem.
2012. dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csúnyán kell nézni így: [link]

vagy így: [link]

2012. dec. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a vezetés utasította őket, hogy legyen rámenősebbek. A leggerinctelenebb dolog emiatt az eladót sértegetni, mégha csak egy erélyesebb NEMmel is. Ez a munkája, ez van. A tied is lehetne (üzenem azoknak, akik ezt nem látják).


A "Köszönöm, csak nézelődöm, de ha lesz kérdésem, azonnal szólni fogok." kedvesen szerintem el kell hogy intézze a dolgot úgy, hogy az ő napját sem mérgeztük meg.

2012. dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!