Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Eladó sorban vagy már, ideje...

"Eladó sorban vagy már, ideje lenne férjhez menni mert ki fogsz maradni". Milyen szöveg ez?

Figyelt kérdés
Így megmondta a szemembe az egyik idős rokon. Annyira idegesítenek az ilyen szövegek. Nincs barátom, de megvagyok így, viszont ő minden áron össze akar hozni valakivel azt is mondta hogy "Nagyon örülnék ha egymásba szeretnétek és összeházasodnátok majd". Semmi kedvem még találkozni sem vele, főleg hogy már rögtön feleségnek szánnak neki. Olyat akarok magamnak akivel spontán megismerkedünk és megtetszünk egymásnak....Nem 1800-ban élünk.
2011. dec. 12. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kell ezen kiakadni. Egyik füleden be a másikon ki. Esetleg valami vicces poénnal elütni a dolgot. Az idősek már csak ilyenek.
2011. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

" Így megmondta a szemembe az egyik idős rokon"

Ott a lényeg a mondatodban."IDŐS rokon"


Nem ebben semmi rossz,az idősek már csak ilyenek..Mosolyogj rajta,és enged el a füled mellett amit mond..Ha meg idegesít a téma akkor bizony nem vagy érett,és okos ember.Az ilyen helyzeteket lehet kezelni.A legtöbb idős ember a maga világában él,és nem rosszat akar ezzel,csak nem akarják hogy az akit szeretnek teljesen magányos legyen..(talán a legtöbb idős ember már régen tudja mi az a magány)

2011. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ő így nevelkedett. Nem kell ezen besértődni. Nem azért mondta, hogy lelkileg és fizikailag 'kicsináljon'! Csak jó sorodat akarja tudni, ennyi.

Ne vedd fel, mond meg neki, hogy majd igyekszel azon lenni, hogy találj magadnak egy jóra valót.

2011. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De pl már konkrétan lebeszélte a nagyszüleimmel hogy majd egy hétvégén eljön hozzánk azzal a fiúval (22 éves) és majd bemutatnak minket egymásnak...
2011. dec. 12. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd. Valószínű, hogy a fiú is így érez. Egy puritán parasztlány vár, aki férjet akar fogni magának.

Szerintem beszélj a fiúval, és mond el neki, hogy ez neked mennyire kellemetlen, reméled, nem vár ettől sokat.

Az idősekkel, sajnos, nem tudsz mit kezdeni,ők ebben nőttek fel.

2011. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy sztori.

Az én nagymamám volt ilyen.Ő már 16 évesen "férjhez akart adni" mert szerinte minél előbb meg kell szerezni a biztonságot amit egy férj adhat.Hozzáteszem,hogy nagymamám így nőtt fel,és ő fiatalon ment férjhez papámhoz.A papám haláláig is imádták egymást..A nagymamám csak azt akarta hogy én is legyek olyan boldog mint ő volt. 18 évesen egy kedves idős barátnőjének(akivel együtt járt templomba) az unokáját(aki akkor volt 21 éves) mutatták be nekem..Mindketten ott ültünk,és kínosan vigyorogtunk,mert ahogy nekem is azt mondogatták,hogy "vőlegényjelölt" neki is azt mondogatták hogy "menyasszonyjelölt"..

Végül is a nagymamák segítségével igaz barátra leltünk egymásban.Sosem házasodtunk össze,de mai napig is hű barátság fűz össze minket..Jelenleg 40 éves vagyok.Mindketten boldog házasságban élünk.Telefonon mindig úgy jelentkezik be,hogy "helló..itt a vőlegényjelölted beszél"...

Amikor meghalt a mamám,sokat segített,támogatott.Amikor az ő mamája halt még,én is mellette álltam.Sőt ő a volt az esküvői tanúm is..

Én nem paráznék..Mosolyognék és hagynám hagyd tervezgessen.(tudod: ember tervez,isten végez) Azt is lehet hogy te is igaz barátra lelsz majd..

2011. dec. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mersz nekik szólni? Vagy mi a baj? Együtt élsz a nagyszüleiddel? Maximálisan igazad van, hogy idegesít a dolog.
2011. dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!