Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan menő mostanában...

Miért olyan menő mostanában angolul beszélni a köznyelvben?

Figyelt kérdés

Pl.Sokan odaírják a kérdésüknél,hogy segítsetek Please,vagy help,vagy pl.van olyan ház,ahol a kijárat felé az van kiírva,hogy exit.Vagy pl.a Facebook-on is vannak,akik angol szövegeket irogatnak.

Miért?



2012. dec. 23. 18:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy pl.a magyar énekesek is angolul énekelnek.Sok szavat át is vettünk.Elnézést,de szerintem a "heroikus" egy borzasztóan ronda szó,míg a "hősies" egy nagyon szép,gyönyörű szó.
2012. dec. 23. 18:33
 2/7 anonim ***** válasza:

Védeni kell a magyar nyelvet, szerintem is, hiszen magyartanár vagyok.

De ezt az angolosodást szinte lehetetlen megállítani.

Efelé megy a világ, hogy angolul kell beszélnünk, valahol természetes, hogy sok szót átveszünk.

Megállíthatatlan dolog, a nyelv amúgy is folyton változik.


Engem jobban zavar a "szemcsi, üccsi, fürcsi, kapcsi" vonulat.

2012. dec. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menő, nem menő, ez van. Régen a latin vagy éppen a német szavak vándoroltak be a nyelvbe.
2012. dec. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sorry, de a fiatalok körében most ez a cool :D (bocsi)

Engem általában nem zavar, csomó idegen szó van a magyar nyelvben. Igazából egy kifejezés irritál csak, az, hogy flessel. Na de azzal ki lehetne kergetni a világból :D

2012. dec. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért ne. Mi közöd van hozzá? Tudsz egyáltalán angolul?
2012. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Facebookon a legtöbben úgy írogatnak angol szövegeket, hogy csak megtalálják, vagy benyomják a Google-fordítóba és mehet is ki az üzenőfalra mert "ettől okosnak és menőbbek hisznek minket"... :D
2013. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam pl. ez úgy van, hogy angolul szoktam gondolkodni. :D Amikor felmegyek a netre alapból angol oldalakra megyek (a facebook nyilván magyar, de ahol cikkeket olvasok az nem) youtube-on angolul nézek videókat, ha valamire rákeresek google-ön, akkor angolul írom be... nekem ez a természetes, annak ellenére, hogy nem éltem még kint. Szóval emiatt facebookra is angolul írok.
2013. márc. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!