Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a ***ért gondolják azt az...

Mi a ***ért gondolják azt az emberek, hogy MSN és myvip idézeteket ANGOLUL kiírni olyan menő dolog?

Figyelt kérdés

Nem fogják fel, hogy úgy táncolnak ahogy a média fütyül?? Lehet most az egyes nyelvek hangzásán vitatkozni, de ha a német vagy teszem azt a koreai lenne a divat Mo.-n, akkor németül és koreaiul írnának ki dolgokat! Miért nem fogják fel ezt? Hogy a zene és a TV manipulál minket ennyire?


17/f



Ui.: Ja és általában olyan emberek csinálják, akik nem is tudnak angolul. De nem is értem, miért. Miért cseréljük be a hazai nyelvünket, ami a mi erősségünk és büszkének kéne lennünk rá, egy számunkra hangzásában tök idegen, külföldi nyelvre?


2009. dec. 1. 20:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%

1001 ehhez hasonló dolog van. Ők a kék pirulát vették be Morpheusnál.


Vagy inkább meg se kereste őket Morpheus.

2009. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
sajnos ez nem csak myvipen meg msnen van így hanem az egész országban. A magyar énekesek angolul énekelnek, a márkák 99%-ának angol neve van, és egyre több angol szót vesz át a magyar. Ez ellen nem lehet mit tenni, az angol a világnyelv és sokan ugy érzik hogy jobban tudnak érvényesülni a világban azzal, mint a magyarral. Szerintem ezen felesleges idegeskedni hogy ki mit ír ki msn-re, vannak ennél nagyobb problémák is. Ha neked nincsenek akkor meg örülj hogy ilyen szerencsés vagy.
2009. dec. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

de ez most téged miért zavar?


ha nekik jó úgy akkor most mi a baj?

2009. dec. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
szerintem igaza van meg kellene őrizni a magyarságunkat
2009. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
Ezen én is sokszor kiakadok... Pl. a honlapok nagy részén is már(amit a fiatalok alkotnak, pl. gportálon), a menüsor angolul van, meg rengeteg idézet, stb. Lehet, hogy ezzel akarják kimutatni, hogy ők márpedig "tudnak". Én is a magyar nyelv pártolója vagyok. De ha nem figyelek rájuk, akkor annyira nem is zavar...
2009. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
egyetértek! magyarok vagyunk --> beszéljünk is magyarul!
2009. dec. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Néha engem is kiakaszt, főleg ha az illető nem is tud angolul...másrészt viszont egyes dolgokat egy másik nyelv jobban megfogalmaz, mint a sajátunk, és úgy hangzik jól.
2009. dec. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
sajnos ez van... teljesen igazad van kérdező
2009. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Én azért írtam ki angolul egy idézetet iwiwre, mert

1. angolul tanulok, és szeretem, de ettől a magyart is, (a többi rész magyarul van)

2. eredetileg angol idézet, és pontosan nem úgy jön át magyarul,ha lefordítva írom le, aki nem tud angolul ijb...


Mellesleg a médiának messze nem az a legnagyobb káros hatása ránk(rád is,igen), hogy magyarul v más nyelven írunk ki szövegeket. Ez lenne a legnagyobb baj vele.

18/L

2009. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
Plusz aki a magyarsággal érvel: akkor már inkább az olyanokat tartanám rossz hatásnak a nyelvre, mint pl: wok, mek, naon, szupcsi,szerii, stb. stb gagyi rövidítések, maik lassan beépülnek a köznyelvbe, nem pedig egy-egy idegen mondatot, idézet kiírást.
2009. dec. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!