A fasizmus rossz?

Figyelt kérdés

Mert a wiki szerint:

"egyesült néptömeg, amely együttes akarattal engedelmeskedik az állam tekintélyének,"


Ha betartom a Kreszt, befizetem az adót, akkor fasiszta vagyok? :)



2012. dec. 26. 02:29
 1/9 anonim válasza:
30%
Igen a fasizmus rossz. Olyan mint a nácizmus: diktatúra... Stb, csak annyiban különbözik, hogy moussolini a vezetője és Olaszországból indult, meg még egy pár dolog. (ezt mind fejből produkáltam, szóval lehet, kissé különbözik a történelemkönyvektől) 14/l
2012. dec. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Előző vagyok, csak egy kérdés: EZ HOGY JÖN A BŐR ÉS HAJÁPOLÁSHOZ?
2012. dec. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Okoska: a fasisztáknak nem volt kopasz a fejük!
2012. dec. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nem mondtam azt, hogy kopasz a fejük. Odaírtam, hogy még pár dologban különböznek
2012. dec. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fasizmus rossz, értem?! ne legyetek fasiszták, értem?! A fasizmus diktatúra, a diktatúra rossz, értem?!
2012. dec. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem is ezt mondták az iskolában, meg a szüleim.

Meg a rádióból is ezt hallom. De mióta internet van, utána is tudok nézni:

[link]

Engem szó eredeti (valódi) jelentése érdekel, az nem, hogy az öregek mit magyaráznak bele.


' " Jelentése: az egyesült néptömeg, amely együttes akarattal engedelmeskedik az állam tekintélyének, amely a törvény és a nemzeti élet rendfenntartásának a legfelsőbb forrása." '

Egy szó nincs arról, hogy rossz, pedig a wikipédiát nem a fasiszták szerkesztik.

2012. dec. 26. 16:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a fasizmus azt jelenti,hogy csak azért utálok egy bizonyos valamit,mert a többiek is utálják,különben meg fingom sincs az egészről.
2012. dec. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Amit odaírtál, hogy "egyesült néptömeg........" ez csak egy tulajdonságuk a sok közül, ha csak ennyi lenne a fasizmus, akkor ennyi erővel mondahtnám azt is, hogy minden országban az van. Amúgy meg a Wikipédiába cak nem írhatjak bele azt, hogy a fasizmus rossz, oda csak a tulajdonságok kerülnek.

Csak a tulajdonságaik alapján döntötték el az emberek, hogy rossz, ezt nem az öregek mesélik, ez benne van minden nyolcadikos történelemkönyvben.

A lényege az, hogy valami nemnormális kerül hatalomra, aki kitalál valami hülyeséget és, aki nem követi ezt a hülyeséget, akkor azt elteszi láb alól (ilyen messzire elmegy a hülyesége miatt).

2012. dec. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szóval, ne azért vágyassam kopaszra ?


(eredetileg a "bőr- és hajápolás" kategóriába volt a kérdés)

2013. jan. 10. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!