Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Legenda vagy igaz, hogy...

Legenda vagy igaz, hogy Nyugat-Európában az emberek kedvesebbek, becsületesebbek mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy legenda. Dániában például a vasútállomáson a pénztáros mondta, hogy vegyek két személy részére családi jegyet (függetlenül attól, hogy nincs velünk gyerek), mert akkor olcsóbb, mintha két szimpla jegyet vennénk. Ezt itthon senki se mondaná. Csak egy példa volt. :)

A fusizás és a korrupció csak keletre dívik nagy mértékben.

2012. dec. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

legenda.

mindenütt vannak kedves,és bunkóbb emberek is..

2012. dec. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A fusizás és a korrupció létezik máshol is.

Angoloknál is nyúltak le pénzt, nem csak nálunk van ez így.

Azt viszont, ne feledd, hogy tőlünk nyugatabbra vannak, a legnagyobb gyarmatosító országok. Az egyik legnagyobb, pont Anglia.

2012. dec. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Legenda.
2012. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Citation ***** válasza:
100%
Igaz.
2013. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 jancsiur válasza:
Ez nem attól függ helyileg hova való az egyén hanem milyen az ember akivel találkozol.Magyarországon is van nagyon sok tisztességes becsületes ember amit a simlisek kihasználnak ezeket hívják balekoknak.
2013. jan. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Szia!

Én Angliában élek. És nem legenda, igaz. De ennek van oka is. Ha eljössz ide láthatod mennyire könnyen, nyugodtan élnek az angolok. Ez azért van, mert Magyarországon mindenki rohan mindenfelé, mindenkit a pénz és a versengés hajt, míg itt az angolok a heti 16-20 munkaórájukból úgy megélnek, hogy teljesen boldogan lesz családjuk 6000 gyerekkel, nincs miatt aggódniuk. Már 16 évesen simán bevállalnak itt gyereket és senkinek sem fura, ha egy tini babakocsival megy. Ennyi a különbség a két ország között és csak ezért viselkednek máshogy itt az emberek. Itt tényleg megvan az esélyed rá, hogy úgy élj ahogy akarj, míg Magyarországon egyre rosszabb a helyzet.

2013. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó, köszönöm, hogy helyetted is én fizetek adót nyugdíjakra, segélyekre, államadósságra. Kérlek, bocsásd meg, amiért nem vagyunk olyan laza, mint az angolok, de hát itt egy kicsit nehezebb az élet. Kérlek, bocsásd meg a parlagiasságomat is, amiért minden nehézség ellenére kitartok a hazám mellett. Good bye!
2013. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem értem miért kellett így dührohamban kitörnöd. Semmi rosszat nem mondtam szerintem, csak válaszoltam a kérdésre. Elvégre erre van ez az oldal. Amit írtam továbbra is igaz, jól tudom, hiszen csak pár hónapja élek kint, tehát még eléggé friss memóriám van Magyarországgal kapcsolatban, ugyanakkor elég ideje élek itt, hogy legyen kialakult gondolatom az itteni életről is. Éppen ezért nem is kötöm senki állára, hogy milyenek az emberek Magyarországon, hiszen a mi családunk is ugyanígy küszködött. Valószínűleg ha nem is erre a télre, de a következőre talán már még kisebb házba vagy utcára kerültünk volna. Az utolsó mondatodra pedig, miért kéne nekem is kitartanom az ország mellett, olyan hősiesen, mint te, amikor az nem állt ki értem? Hátat fordított, elárult, kiüldözött, de az emberekkel nincs bajom, csak a vezetőséggel. Nem is áll szándékomban már segíteni, ha milliárdos lennék akkor is csak abban segítenék, hogy minél többen kijuthassanak, nem pedig meg menteni az országot, mert az bukásra van ítélve. Ezt sem rosszindulatból írom, csupán vázolom a tényeket.
2013. jan. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"ha milliárdos lennék akkor is csak abban segítenék, hogy minél többen kijuthassanak, nem pedig meg menteni az országot, mert az bukásra van ítélve."


Elkeserítő és minősíthetetlen, ahogy a szülőhazádról beszélsz. Hagyjuk is.

2013. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!