Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mit gondolnátok, tennétek,...

Ti mit gondolnátok, tennétek, ha a kisgyereketek hisztizne karácsonykor, hogy nem tetszik neki az ajándéka?

Figyelt kérdés
2012. dec. 27. 09:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a gyerek sírjon most, mint később te.


A nem a mi nyelvünkben azt jelenti, hogy nem. Ha ezt időben megtanulja tőled, sok problémától mentesíted a későbbiekben. Lehet, hogy megmented egy anyagi csődtől is a jövőben ezáltal.

2012. dec. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
87%

Én sürgősen azon gondolkodnék el, mit rontotta el a nevelésben. Mert hogy valamit nagyon, az biztos. Például nem tanítottam meg az értékrendre, nem foglalkoztam vele elegendő ideig, hogy megértse: a jelentősen eltérő árú termékek jelentősen eltérő értéket képviselnek, és jelentősen eltérő mennyiségű munka van bennük. Nem érttettem meg vele, hogy vannak vágyak és vannak lehetőségek, de ezek merőben különböző dolgok. Nem mutattam példát abban sem, hogy dolgokat ki is kell érdemelni. Nagy dolgokra akkor tarthatok igényt, ha nagy dolgokat vittem véghez. Kisgyereknek a maga területén.


Konkrét hiszti kezelése többnyire nem megy gyorsan, mert hosszú megelőző időszak hibás lépéseinek eredménye. Amit egészen biztosan nem tennék: szóba nem jöhet a jóval drágább dolog megvásárlása akkor se, ha amúgy aprópénz a lehetőségeimhez képest. Ugyanis nem akarhatom egy életre tönkretenni a gyerekemet. Nem akarhatom, hogy egész életében olyanra vágyjék, amit nem ér el, folyton siránkozzék a cselekvés helyett, röviden, hogy boldogtalan legyen.

2012. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!