Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ilyen hurráopti...

Csak én vagyok ilyen hurráoptimista vagy a magyar emberek pesszimisták?

Figyelt kérdés

Volt a tv-ben a kérdés minap, hogy mennyire zártunk jó évet..több mint a fele szerint pocsék éve volt..és én ezt nem értem..jó, van az a szint amikor nagyon sok rossz történik,de..nálunk is volt több megrázó haláleset, komolyabb kapcsolatból szakítás, pénzcsappanás, kórházasdi, egyetemi kikészülés..és mégis azt mondom, hogy nekem és a családomnak jó éve volt, hisz együtt vagyunk, mindenki megvan, úgy ahogy, együtt tudunk lenni, van 100 és 100 boldog percünk az egész évből és szerintem ez erősebb, minthogy kemény és rossz dolgok is értek minket.


De ha már itt vagyunk..nektek milyen évetek volt úgy összességében? Mire emlékeztek leginkább?


2012. dec. 27. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én nem vagyok hurráoptimista, csak realista. Összességében jó évet zárok. Részleteiben is. Volt ugyan néhány dolog, amit másképp csinálnék, de nem jelentősek (nem hosszútávra kihatóak). Objektív szerencsétlenség nem ért, igaz igyekeztem is, hogy elkerüljem.


Egyébként ezek a dolgok eléggé attól függenek, milyen nézőpontból nézi az ember. Értsd alatta, rossz nézőpontból az ember jobban hajlamos siránkozni, és nem tenni semmit az életének jobbítására, mint jó nézőpontból.

2012. dec. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A magyar emberek többsége valamiért csak a negatívumokat látja, vagy hosszútávon csak arra emlékszik, sajnos... a legtöbb ismerősöm is ilyen...

Igaz, az ország helyzete elég rossz, talán rosszabb is, mint év elején, bár erre nem igazán van rálátásom, így nem is foglalkozok vele túlzottan. Egyszerű közemberként csak annyit látok, hogy rengeteg plusz kiadást kell elviselnünk, ami valóban megnehezíti az átlagember életét.

De ha pár év múlva visszatekintek 2012-re, aligha erre fogok leginkább emlékezni. Inkább erre a szép Karácsonyra, nálunk még hó is esett. Aztán arra a kis nyaralásra, amire elmentünk a családdal. Nem volt nagy, három napot voltunk összesen, és még csak nem is külföldön, de mégiscsak együtt voltunk, örültünk, és kipihentük magunkat egy kicsit. Vagy épp az idei év számomra legjelentősebb eseménye, hogy felvettek az egyetemre! Na meg a sok kis apróság, ami egy kis színt csempészett a családom szürke hétköznapjaiba :)

2012. dec. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó évet zártam én is, úgy érzem.

Munka terén biztos. Év elején rezgett a léc, hogy megszűnik a munkahelyem, de szerencsére vaklárma volt részemről. Egész évben attól tartottam, hogy mikor mondják ki, hogy megszűnik a munkakör, amiben dolgozom. Jó volt a megérzésem, decemberben ki is mondták. Viszont minden jó, ha a vége jó, pár hét múlva jött a hír, hogy mégis megmenekült a munkaköröm, tehát még jövőre is lesz munkahelyem.

Ezen kívül, már nem emlékszem, hogy mik történtek, de azt tudom, hogy év elején csak csodálkoztunk a férjemmel, hogy mindenki panaszkodik, hogy mennyire rosszul indul az éve, nekünk pedig teljesen jól alakulnak a dolgaink. Az év végére is ez mondható el, még a melóhelyen felül is. Így az utolsó hetekben is sorban történtek a jó dolgok. Jó hírek, emberi kapcsolatok meglepően jól alakultak...

2012. dec. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Diploma, munka, munkanélküliség, rakás pénz keresése és elköltése, csóró és nem csóró időszakok váltakozása, tervezgetés, és közben sok-sok tapasztalat, vicces és érdekes események amiket évek múlva is szívesen mesélek. Összességében jó sűrű év volt, a végére kevésbé, de jön a következő amit már nagyon várok.


Ez a "minden szar" mentalitás meg sajnos tényleg a népbe van kódolva, és elég régóta a média is rájátszik, elég ha megnézed a szomszédok epizódjait aztán elolvasod a mai híreket. Ezt kajálják, szeretik, ha mindig a külvilág a hibás akkor nem kell a megoldáson dolgozniuk.

2012. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!