Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mutattál már külföldieknek...

Mutattál már külföldieknek magyar zenéket? Mi volt a véleményük?

Figyelt kérdés

Én olasz ismerőseimnek mutattam még magyar rap/hip-hop zenéket, nagyon tetszett nekik volt amit le is töltöttek.


Sajnálták,hogy nem értik,de hangzás nagyon tetszett nekik.



2012. dec. 21. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen.. Sőt nekem mutattak már külföldiek is magyarul énekelt zenét (igaz nem magyar énekelte). Ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=16EA7d1rBuI&list=LLLBIUY8tomS..

2012. dec. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Én népzenét mutattam nekik, és mindenkinek nagyon tetszett. Ők jobban értékelik, mint a magyarok.
2012. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Népzene, cigányzene tetszett nekik nagyon. Vagy pl. Kodály művei. Háry János, Galántai táncok stb.
2012. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kifejezetten magyar, hanem magyar nyelvű zenére gondolsz, akkor mutattam már sokszor, ugyanis musical rajongók vagyunk, és - mint ahogy én is megnézem/meghallgatom az angol, spanyol, német, francia, stb. musicaleket, ők ugyanúgy meghallgatják a magyarokat. De ez általában magyar fordítást jelent, és nem eredeti magyar darabokat. (Persze olyan is van, de nem kizárólag.)


A magyar darabok amúgy kifejezetten tetszenek nekik, úgy általában minden. A nyelv is, a rendezés is, a színészek is... Ez olyasmi, amire tényleg büszkék lehetünk - amíg tönkre nem teszik ezt is...

2012. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Nikszu9911 válasza:
már soknak mutattam és mindegyiknek tetszett :)
2012. dec. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Igen kifejezetten tetszett nekik.

Sőt, mi több alkalomadtán szoktunk egy német Lokal-ban magyar mulatos estéket szerverzeni, vagyis ha valakinek szülinapja van akkor kizarolag mulatos muzsikakat.


A tortenethez hozzatartozik, hogy a mi felig Nemet-Francia Varosunkban van egy huskombinat ahol rengeteg magyar, foleg fialal, de elofordul idosebb dolgozo is akik szinten jarjak a szerverzkedeseinket.

2012. dec. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Igen. Lengyelországban élek, és szoktam mutatni magyar zenéket kollégáknak. :) De pl. az Omegát nagyon nagyon sokan ismerik itt és szeretik. Alapvetően szeretik a magyar zenét, mert hát tudjuk, lengyel magyar két jó barát. :D
2012. dec. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én egyszer 2 francia cserediákot kísértem itt, Magyarországon. Megmutatták a francia Guerilla Poubelle zenekar Demain Il Pleut számát (király francia punk :D), és megkértek, hogy mutassak én is valami hasonlót magyarban. Adtam nekik egy Tancsapda - Baj van cd -t, nagyon tetszett nekik. Plusz, tanítottam nekik egy-két magyar káromkodást is :D
2012. dec. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Mi heavy metal zenéket mutattunk mindenféle népeknek, cseheknek, lengyeleknek, horvátoknak, de az Ossiant és Pokolgépet még Ausztráliában is ismerik.

Manapság a Dalraida nevű zenekar nagyon felkapott lett külföldön is, érdemes megnézni a youtube-os videóik kommentjei között már alig találni magyar nyelvűt.

http://www.youtube.com/watch?v=1wFlohv_VBo

2012. dec. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nincs túl sok külföldi ismerősöm, de Omeglen néha belinkelek az illetőnek pár magyar zenét. A legtöbben azonnal elkapcsolnak, nem értem miért.
2012. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!