Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy kisiskolás...

Miért van az, hogy kisiskolás korában egy csomó fiú "kis professzor", vagyis dinó-, rovar-, csillagászat-, ásvány-, kocsi- stb. -mániás? Baj, ha valaki ezt nem növi ki?

Figyelt kérdés
Ha valaki ilyen marad, az miért baj?
2013. jan. 2. 05:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkor még érdekli őket a világ, az ismeretlen, felfoghatatlan dolgok megismerése.

Aztán persze később ezt a társadalom és az oktatási rendszer kineveli belőlük.

Az, hogy baj-e, az attól függ, hogy mennyiben marad olyan. Ha semmi más nem érdekli, csak a műanyag dínóik között játszik naphosszat, vagy képtelen bármivel és bárkivel elfoglalni magát, mert őt csak a csilalgok érdeklik, nyilvánvalóan baj, mert nem fog rendesen szocializálódni mondjuk.

De egészséges keretek között nem baj, ha megmarad az érdeklődése.

2013. jan. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Baj, ha nem növi ki??? Uramatyám, már itt tart az elmúlt pár tíz (vagy pár ezer) év agymosása? Éppen az a baj, hogy olyan az oktatási rendszer, hogy mindezt kiöli a gyerekekből. Nagyon kevés fiatal felnőtt van, akiknek maradt valami motiváltsága. Pedig mindegy gyerek valamiben nagyon jó. De már ott tartunk, hogy észre sem vesszük ezeket. Aktuális is a kérdésed, mert elnézve az irányt az oktatásban nem arra felé megyünk, hogy zombikat neveljünk.
2013. jan. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én csillagászat, ásvány és kémiamániás voltam. Voltak barátaim. (amúgy a van-e az ilyenek barátja, az már kérdés. az szocializációt ne keverjük az érdeklődéssel.) Nem nőttem ki, cserébe most is érdekel szinte az összes reál tudomány, és korosztályomnál jóval nagyobb tudással rendelkezem. A kémiamániámat főleg nem nőttem ki: vegyészmérnöknek tanulok és imádom amit tanulok, amit csinálok. Szerint ezt jelenti az ha valaki az érdeklődési körének megfelelően tanul tovább majd dolgozik.

Az ilyen soha nem baj.


pityuszka

2013. jan. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
önmagában nem baj, csak ne zárkózzon be a saját kis világába! a baj ott kezdődik!
2013. jan. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek a tipikusan fiúkat érdeklő dolgok. A kisfiúknak szóló könyvek, rajzfilmek, játékok többsége is valahogy ezekhez a témákhoz kapcsolódik. Ezért van, hogy a kisiskolás fiúk többségét érdekli ezek valamelyike. Egyáltalán nem baj, ha nem növi ki valaki. Ha megnézed, a felnőtt férfiak közül is sokaknak hobbija az autó, motor, más járművek, a foci, stb.

Ha valaki ilyen marad, az egyenesen jó, mert lesz egy érdekes hobbid. Egy olyan férfi pl., akinek a csillagászat a hobbija, különleges és érdekes. (Az autó mint hobbi annyira nem különleges, de azért az sem rossz.)

Bizonyos dolgokat persze nem árt kinőni, ha pl. 30 évesen is műanyag dinoszauruszokat gyűjtesz, az egy kicsit ciki.

De ha a tudományos érdeklődés megmarad, az még jó is.

2013. jan. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még felnőtt korban sem számít cikinek a dinófigurák gyűjtése, feltéve, ha a nevesebb gyártók által kiadott, tudományos modelleket gyűjti valaki. E köré egy egész szubkultúra alakult ki, ugyanúgy, mint a rendes fosszíliák vagy ásványok gyűjtése köré.


Ha a vacak, kínai bóvli játékdinókra hajt valaki, és még játszik is azokkal, az már ciki.

2013. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha nem növi ki, az ilyen kisfiúkból lesznek/lehetnek az őslénykutatók, entomológusok, mineralógusok, asztronómusok, stb... (nem menőzésből tűzdeltem tele latin szavakkal, csak azt akartam érzékeltetni, hogy egy ilyen "hobbiból" nagyon komoly és szép hivatás válhat, ha a gyerek később is komolyan veszi) egyáltalán nem baj.
2013. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!