Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Liszt Ferenc repülőtéren...

A Liszt Ferenc repülőtéren milyen munkakörök vannak?

Figyelt kérdés
Mindig is imádtam a repülőket, a repülés világát ezért szeretnék a reptéren dolgozni. Érdekelne, hogy konkrétan milyen munkakörök vannak (legyen az sima csomagpakoló vagy autóvezető)és, hogy mennyi az esélye, hogy oda bekerüljek? Az angolom sajnos nem a legjobb kb az alap és középszint között vagyok valahol, de ezt folyamatosan próbálom fejleszteni. Nem tudom valamiféle előnyt jelent-e az, hogy jelenleg egy légiutaskísérő okj-s tanfolyamot csinálok, de nem a légiutaskísérésben szeretnék elhelyezkedni, maradnék inkább a földön, a repülők körül. Viszont ott bármi érdekel. Elsősorban mindenképp Budapest érdekelne, de ha ez a vonal végképp halott lenne akkor szóba jöhet Debrecen is. Továbbá ha valaki le tudná írni, hogy a különböző feladatkörökön kb milyen jövedelemhez lehet jutni azt megköszönném.

2012. nov. 24. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hanyatlóban van a reptér, így a földi kiszolgálók is. Munkakör nagyon sok van, ugye a legtöbben az apronon dolgoznak, egyesek iroda+apron.
2012. nov. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak azért jobban fizető munkakörök is. Egy volt osztálytársam légiforgalmi irányító lett, és egészen jól keres vele, pedig csak heti 3 napot dolgozik.
2012. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mire bejutsz a toronyba nagyon sokat le kell tenni az asztalra, ami évek évek és megint évek. Tehát fals dolog összehasonlítani egy "lent" dolgozóval. A "jól fizet" dolog relatív, itthon jónak számít, nyugatabbra aprópénznek. Munkakör-munkaidő megint nagyon más, szerintem nem egy kategória a többi reptéri melóval. Agyban tuti nem.
2012. nov. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Mindezekkel én is tisztában vagyok, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ha valakinek tényleg minden álma a reptér, és megfelelő képességei is vannak hozzá, akkor azért nem csak a csomagpakolás létezik. Említett ex-osztálytárs is mérnök volt ott eredetileg, nem a gimipadból esett be a toronyba.

2012. nov. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Természetesen nem az az elsőszámú célom, hogy bőröndöket pakoljak, csomagoljak. De hát a mai világban (illetve a mai Magyarországon) már annak is örülni kell, hogy munka van...

A légirányítást nem hinném, hogy bevállalnám, az már túl nagy felelősséggel jár. Ami jobban érdekelne az a földi kiszolgálás, Rampa, Cargo. Nem tudom, hogy ezekbe a munkakörökbe milyen esélyem van bekerülni.

2012. nov. 24. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!