Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mégsem igaz, hogy a külföldiek...

Mégsem igaz, hogy a külföldiek jobban beszélnek angolul?

Figyelt kérdés
10 éves koromban kezdtem el külföldiekkel chatelni, és senki nem hitt nekem, mondván, hogy egy 10 éves gyerek nem tudhat ilyen jól angolul(ráadásul én még németből is jó voltam). Pedig haverjaimmal voltunk egy páran, mindenki jó volt idegen nyelvekből. Általában a hollandokra mondják, h milyen jól beszélnek angolul...hát, én inkább siralmasnak nevezném. De nem csak chatről beszélek, külföldön nem tudtam megkérdezni senkit, hogy mi merre van, mert csak a saját anyanyelvükön beszéltek. Most 16 éves vagyok, és 8 osztálytársamnak van nyelvvizsgája. Tehát vagy hülyék készítik a statisztikákat, vagy csak én vagyok a társadalom rákfenéje :(
2009. aug. 26. 19:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Finnországban ezt megcáfolnák! :D
2009. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Amerre én jártam, biztosan kifogtam az egyszerű népeket! Ausztiában, Németországban, és a Franciáknál is akit megkérdeztem csak az anyanyelvén volt hajlandó megszólalni! Szótárral, meg kisokossal kellett bajlódni, ha valamit akartam! Pedig nem volt rajtam pörgekalap, meg rojtos gatya, hogy látták volna magyar vagyok! :)
2009. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden országban vannak, akik jobban beszélnek idegen nyelveket a többieknél. Angolul általában azokban az országokban tudnak sokan, amelyek nagyrészt a turizmusból élnek (legalábbis komoly bevételi forrás), de ott is leginkább a turisták által látogatott vidékeken. Na meg persze Angliában :)
2009. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
19:11 - egyetértek, Finnország és Észtország valóban kivétel
2009. aug. 26. 19:16
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
hol van az a külföld?
2009. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a szomorú, hogy Magyarországon sajnos az oktatás sem olyan, hogy valóban megtanulja az ember. Jó, nem perfekt szinten, de legalább társalgásin...

Kicsit hülyén is érzem magam(egyébként Finnországban élek), mert a magyarok kívül minden jött-ment(csakis jó értelemben)jól beszél angolul. :)

2009. aug. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Főként nyugatra értettem
2009. aug. 26. 19:19
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

hát, mi tudtunk amszterdamban még a buszsofőrrel, meg a bolti eladóval is angolul kommunikálni.

nem szabad általánosítani.

statisztikák szerint magyarországon 42% beszél vmi idegen nyelvet, ami az unió 25 országából a 21. helyre tesz minket ebből a szempontból (de anglia mögöttünk van, bár nekik az angol anyanyelv, nincsenek rákényszerítve a megtanulására:D)

[link]

10. oldalon van a táblázat

2009. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az, hogy az Unióban szinte mindenki beszél egy-két idegen nyelvet, az sokszor csak a szerencsén meg a nyelvrokonságon múlik. A szlovákoknak pl. a 92%-a beszél legalább egy másik idegen nyelvet a szlovák mellett, és ez általában a cseh... A két nyelv kb. annyiben különbözik, mint a magyar meg a székely: tökéletesen megértik egymást. Ugyanígy a dánok beírják, hogy beszélnek svédül meg norvégul. A három nyelv csak tájszólásnyi távolságra van egymástól. A franciák sokat büszkélkednek azzal, hogy ugyan nem beszélnek spanyolul és olaszul, de megértik. A portugálok szintén nagy számban írnak be spanyol nyelvtudást...


Ja, kérem, így könnyű. Ha nekik lenne olyan anyanyelvük, ami a legközelebbi rokonától is 3000 éve elvált, nem lenne ekkora a szájuk. Szóval aki Magyarországon idegen nyelven beszél, amögött munka van, nem nyelvcsalád.

2009. aug. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ebben van vmi.
2009. aug. 26. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!