Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyiben igaz az a feltevés,...

Mennyiben igaz az a feltevés, hogy a magyaroknak a magyar konyha a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy minden népnek táplálkozás szempontjából az a legjobb, ami a kultúrájuk része.


Nem tudom ez tényleg így van-e. Hallottam már olyat hogy a magyar kaját kifejezetten zsírosak. Meg olyat is, hogy pl. a sovány japán ételek egészségesek.



2013. jan. 5. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyrészt az eredeti magyar konyha nem csak disznózsíros ételekből állt, nem engedhették meg maguknak az emberek hogy folyamatosan disznót egyenek. Ha ettek is zsírosat, bőven ledolgozták a mezei munkák alkalmával. Másrészt a mai sertésfajták elterjedése előtt (mondjuk több száz éve) a mangalica volt jellemző, ráadásul sok helyütt makkon tartva, ami egészségre kevésbé káros zsírokat eredményezett.Jóval több halat is ettek a magyarok, a mai Alföld jó része víz alatt volt, Balaton, Duna (láttál már Vizát?) stb. És ez csak a hús része, akkor még nem is említettem a paprika előtti rengeteg fűszernövényt, elfeledett zöldségféléket és a többit. Na most ezeknek mára nem sok nyoma van, de ha ezeket felelevenítenénk, akkor igaz lenne a felvetésed.
2013. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mustafa33 ***** válasza:

A feltevés igaz, csak nem szabad leegyszerűsíteni. Egy kamcsadálnak nem lesz semmi baja a gödörben rohasztott lazactól, de neked nem ajánlanám megkóstolni. Kambodzsaiak megszokták a rovarokat, de azt sem biztos bírná a gyomrod. Rambónak igaza volt, hogy a nyers földi giliszta a legjobb proteinforrás, de inkább egyél parasztkolbászt.

A nemzetek évszázadok során megszoktak egy bizonyos "nemzeti konyhát" és ehhez idomult a szervezetük is. Ez rejtettségből előbújó étel intoleranciákban is megnyilvánul.Van aki inkább zöldségen tud élni meg tengeri herkentyűn, más húson, megint más tejen és még más gabonán. Például a török (türk) népek nem bírják a fris tejet, csakis megsavanyodva - jogurtok, sajtok de a húst ehetik húsal.

2013. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!