Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mérnökként adódhat a későbbiek...

Mérnökként adódhat a későbbiekben probléma a fültágítóm miatt?

Figyelt kérdés

Villamosmérnökire vagy mechatronikára szeretnék menni a jövő tanévtől, idén érettségizem. Egyetemen még csak-csak nem szólnak érte, de kizáró tényező lesz majd ez munkavállalásnál? 12 mm-ről van szó. Ha nem muszáj, nem venném ki.

Elvégre nem modellnek készülök, az eszemért fizetnek majd, nem a külsőmért.

Valakinek erről tapasztalata?

Ezúton is megkérek minden überintelligens, okostojás, unatkozó jóembert, hogy ha hasznosat nem tudnak hozzáfűzni, akkor egyáltalán ne tegyék. Igen, tudom, hogy undorító, gusztustalan és ocsmány a fültágító, és hogy 60 évesen hogy fogok majd kinézni lógó füllel, amikor igazából már úgyse érdeklek senkit, mert egy szottyadt vén trotty leszek.



2013. jan. 6. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most végeztem az egyetemen - az ismerőseim 85%-a lemorzsolódott már az első félévben, volt mindenféle kinézetű egyén köztük, de csak a nagyon kemény mag élte túl a kivégzéseket. Én azért óvva intem a gyerekeket, amikor beleképzelik magukat egy mérnöki székbe, mert az oda vezető úton többféle elhasalási lehetőség van. Vegyük a kezdeteknél a Közgázt, a Matekot, és az Anyagtudományt. Igen, közgázt nálunk is KELL tanulni, hiszen etikus mérnökképzést hozott a bolognai rendszer is.


Én 2 munkahelyen is dolgozok, de mindenki átlagosan néz ki. Valószínűleg azért, mert igényes, jól fizető mérnöki irodákban nem szeretik a deviánsokat, már az önéletrajzodba tett profilképed alapján sem fognak behívni. Tanult embereknél is az első benyomás számít - és a lenézés.


Esetleg ipari mérnöknél képzelhető el 1-2 tetoválás, de őket nem a kinézetük miatt alkalmazzák, hanem mert kinn az ipari telepen, a gyárban csak ők értenek a gyártósori gépek üzemeltetéséhez és javításához.

2013. jan. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van elég normális kinézetű ember aki pályázik a munkahelyekre, inkább őket fogják választani, mert mindenhol első a külső... 12mm-es fültágító még mindig undorító az emberek nagy részének.
2013. jan. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mérnőki állás nélkül is lesz belőle probléma. De mindegy, ha neked most bejön akkor pár vidám év aztán majd gyönyörködhetsz a kitágult fülediben :D


Mókás látvány lesz ez pár évtized múlva :D

2013. jan. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, adódhat.


Ismerek olyan előadót (kötelező tárgyat oktat ott ahova én járok), aki simán hozzádvágná, hogy "Bátyám, amíg én élek maga itt nem kap diplomát". Úgyhogy ennyit arról hogy nem szólnak érte. Vannak akik kisebb dolgokért is szólnak.


A munkaerőpiac másik oldalán meg ugyanúgy emberek vannak, gondolom van tipped, hogy a 40 felettieknek (tipikusan az a korosztály aki irányító pozícióban szokott lenni) hány százaléka fogadja el és hány százaléka nem a valamit a füledben.

2013. jan. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

adódhat.

pl. betalál egy őrült az utcán és rácsattint egy kódos lakatot :D

2013. jan. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ennyire szerintem nem drasztikus a helyzet (egy mérnök hallgató)
2013. jan. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

No problem. Majd max. Afrikában keresel állást.

egy jó mérnök állásra most min.200-an ugranak... Döntsd el magad, jó-e egy ilyen szempontból különösnek lenni, és nem különösen értelmesnek lenni.

[link]

2013. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hm... Köszönöm a válaszokat!

Igazából 4 éve megvan, azóta sem "untam meg", tulajdonképpen életem végéig boldogan ellennék vele.

Az első hozzászólónak üzenem, hogy tudom, hogy kemény lesz, de érdekel is, és látok benne elhelyezkedési lehetőséget, ami sok más (főleg BA) szakról nem mondható el.

A számzáras lakat nem is rossz, 1000 lehetőséget hamar végigpörgetek. A kulcsossal már nagyobb a baj. :D

A nyelv- és ajakpiercingjeimet már kb 1 éve kivettem, bár nehéz volt tőlük megválni, és volt a másik fülemben is 2 kisebb tágító (alul 6-7mm, felette 3-4mm), sajnos az egyik begyulladt, úgyhogy azokat is kiszedtem, de ez az utolsó ilyen ékszerem, és fájna a szívem érte. :)

Nemsokára megyek nyílt napra, majd ott is megérdeklődöm. Ha ott azt mondják, hogy nem maradhat, akkor kénytelen leszek valóban kivenni...

2013. jan. 7. 22:41
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik tanár azt mondta, hogy ha fülbevalót tenne a fülébe, többé nem állna fel neki.
2013. jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!