Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kire mondják azt hogy "suttyó...

Kire mondják azt hogy "suttyó proli"?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Általában a műveletlen ,igénytelen, bunkó emberekre akik hihetetlenül irigyek.
2013. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
a munkásosztály azon jeles képviselőjére, aki képtelen a társadalmi normáknak megfelelően normális viselkedésre.
2013. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

na van egy pàr ilyen a munkahelyemen :/

köszi!

2013. jan. 10. 12:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Elméletileg erre van kitalálva ez a kifejezés.

Gyakorlatilag bárkire mondják egyesek, aki nem szimpatikus.

2013. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
A proletárt meg a műveletlen embert műveletlenség azonosítani!A proletár latin kifejezés ami azt jelenti nincstelen ember aki nem rendelkezik vagyonnal, aki csak a munkaerejével rendelkezik, azt tudja áruba bocsátani! Nem kell megerőszakolni a régi kifejezéseket! Nincs értelme mert a műveletlen embert lumpennek nevezik ma is! Proletár pedig az egész világon rengeteg van, aki csak a munkaereje felett rendelkezik!
2013. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"suttyó. 'siheder', 'bárdolatlan, otromba legény, férfi'. A szó eredeti 'suhogós ág, vessző' jelentése jelzi, hogy a ~ a suttyan ige hangutánzó természetét őrzi"


60 éves férfi pld nem lehet suttyó!

2013. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A primitív, műveletlen, viselkedni nem tudó embereket.A "proli" nem egyenlő a "munkásemberrel", vagyis "proletárral".

Sajnos, suttyó proli az én munkahelyemen is van, még nőből is. Változtatni rajtuk nem lehet. Mivel azonosulni ilyennel nem bírok, énytelen vagyok elviselni.

2013. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*énytelen-kénytelent akartam írni.
2013. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát én arra mondom, aki:

-nem képes az alap társas érintkezési normák és illemszabályok szerint viselkedni (és ez alatt mindent értek a tömegközlekedési eszközön hangosan mobilról való zenehallhatástól kezdve a rágókiköpésen és köpöködésen át egészen a tolakodásig meg a viták ököllel való eldöntéséigt)

-beképzelt tuskó

-ritka mocskos szájjal beszél

2013. jan. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:DD

mostmàr tudom akkor :D

2013. jan. 12. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!