Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A brit fiatalok valóban ilyen...

A brit fiatalok valóban ilyen züllöttek, mint a Skins című sorozatban?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 20:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok képben, ezért tényleg kíváncsiságból kérdezem:

ezek a fiatalokkal való problémák jellemzően a bevándorlók gyerekeivel vannak (meg hozzájuk csapódó majmolókból), vagy úgy egységesen a helyi angol gyerekekre ugyanúgy, nincs jelentős eltérés?

2013. jan. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%
Nekem azért az a véleményem, hogy a magyar fiatalok nagy része hasonló életvitelt folytat. Persze aki nincs ebben benne, az nem biztos, hogy látja, de még élénken emlékszem a saját tizenéves koromra (most vagyok 25), hát a sorozattal összehasonlítva, mi se voltunk sokkal jobbak. Mondjuk én beszari voltam sokszor (ma már örülök neki), így inkább csak szemlélőként voltam jelen a durvább dolgoknál, de azért sok dologban én is vastagon benne voltam.
2013. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Itt egy jó cikk a témában, a dolog ennyire komoly:

[link]


Egyébként született angol gyerekekre is igaz a dolog, bár valóban jellemzőbb a bevándorlók-főleg EU-n kívülről érkezett-akár többedik generációs fiatalokra.

Elmesélek néhány velünk megtörtént dolgot:

Párom az egyik londoni múzeumban dolgozik. Egyszer egy 6-7 fős gyerekcsoport állt a mosdóban és meg kellett mutatni nekik hogy kell kinyitni a csapot(!) mert ott álltak értetlenül hogy amikor aláteszik a kezüket nem folyik automatikusan a víz, mivel ez a hagyományos, és nem a szenzoros "aláteszem és folyik" csap volt.


Amikor párom elkezdett dolgozni a múzeumban akkor a főnöke nézett egy nagyot hogy fejben ki tudta számolni egy pillanat alatt hogy mennyi 5x13 és hogy megértette elsőre hogy kell 1-1 munkafolyamatot elvégeznie. Mert ezt eddig "nem szokták" felfogni a kollégák.


A főbérlőnk 7 éves gyereke meg volt győződve róla hogy a tojást gyárakban gyártják gépekkel. Nem vicc, pedig én először azt hittem tréfál.


Én egy étterem bárját vezetem, nálunk a "főpincér" egy arab 30 éves srác aki már 8 hónapja ott dolgozik nem tudja leírni az étterem nevét ami 3(!) betű! A "Mia" szó helyett "Mai"-t írt, pedig a név ott virít minden étlapon, a falon, stb. Gyakorlatilag funkcionális analfabéták keresnek havi több mint 500 ezer ft-nak megfelelő fontot és kerülnek vezető pozícióba, míg nálunk otthon kis túlzással a diplomások seprik az utcát éhbérért.


Egyébként a fogamzásgátlásra kitérve itt teljesen normális hogy iskola (továbbtanulás felsőoktatásban) helyett elmennek 18-19 évesen szülni, mert már így is kapnak az államtól valami kis pénzt amit a legújabb mobilra és műkörömre lehet fordítani.

Még 1x mondom viszont: Nem minden Brit fiatal ilyen természetesen, de ez egy társadalmi jelenség és létező dolog, mint ahogy a fentebb linkelt cikkből is kitűnik. Itt intézményesedett az ostobaság és butaság a fiatalok körében. Londonban ez sokkal durvább persze mint vidéken.

A kívülről csilli-villi társadalom bizony belülről már nem is olyan tökéletes. A valóságtól elszakadt, gyökértelen és az anyagi javakat elferdült világképpel hajszoló agymosott emberek tömegei lakják.

2013. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

OFF: "Gyakorlatilag funkcionális analfabéták keresnek havi több mint 500 ezer ft-nak megfelelő fontot és kerülnek vezető pozícióba"


Ezt nem a nálunk dolgozó srácra értettem, vezető pozícióban természetesen jóval többet keresnek mint havi 500k.

2013. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Az (is) megdöbbentő, hogy nagy a tinimamik száma. Tök normális, hogy 13-16 évesek szülnek, akár több gyereket is, és nem érettségiznek le.

Többségében amúgy nem európaiak ezek, de a fehér, angol lányok nincsenek sokkal lemaradva.

2013. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
69%

Régebben volt a spektrumon egy sorozat azt hiszem az volt a címe, hogy A világ legszigorúbb szülői. Brit tinédzsereket küldtek el különböző országokba különböző családokhoz, hogy neveljék meg őket, mert a szülők képtelenek voltak erre.

Persze volt benne egy adag túlzás is, például hogy egy hét alatt mindenki jó kislány meg jó fiú lett, hiába volt előtte egy szociopata állat.

De igen abban is, mint előttem leírták páran: balhéztak, verekedtek, drogoztak, ittak, káromkodtak, dugtak jobbra-balra és olyan alpári lekezelő módon viselkedtek a szüleikkel, hogy az már nonszensz volt. Egyiknek se ártott volna egy-két pofon, hogy megtanulja hol a helye (bár nem vagyok az erőszak híve).

De én úgy látom, hogy nálunk is kezd terjedni ez a virtus, amikor kis csicska 10 éves senkiháziak írják ki a fészbúkos üzenőfalukra, hogy az anyjuk meg apjuk mekkora köcsög, meg hogy előző este mennyire benyomtak, stb. Nagyon halad ez a társadalom valami megmagyarázhatatlan fertő felé. 30 éves vagyok, de már előre félek, hogyha valaha lesz gyerekem őt is beszippantja ez a "menő vagyok vazze" gépezet.

2013. jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!