Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az olaszok valóban ilyenek...

Az olaszok valóban ilyenek vagy csak én gondolom így?

Figyelt kérdés
Még soha nem jártam Olaszországban,de nagyon szeretnék egyszer eljutni oda,mert nagyon vonz azaz ország,és nem csak az ország hanem az ételeik,és,hogy megnézhessem ott milyenek az emberek.Bennem már van egy kialakult kép.Úgy gondolom,hogy az ételeik fantasztikusan finomak, az emberek pedig életvidámak,és annak örülnek amijük van,és nem azon szomorkodnak mijük nincs.Ezzel szemben hallottam már olyat aki azt mondta,hogy az olasz ételek közel sem olyan finomak mint ahogy azt hiszem,és az emberek sem olyanok.Szóval arra lennék kíváncsi,hogy én élek tévhitekben az olaszokkal kapcsolatban vagy van abban igazság amit gondolok róluk?
2012. dec. 31. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem jártam még Olaszországban, de úgy tudom, valóban pozitív életfelfogásúak az ott élők. Dolce vita-édes élet.

Az ételeik meg biztos finomak lehetnek.

2012. dec. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Az olasz ember nem homogén. Az északiak európai emberek, a dél-olaszok viszont mint a romák, északra járnak munkát keresni, a tolvajok jelentős része is dél-olasz.


Nagyon vidámak és szeretik az életet, viszont egyáltalán nem precízek. Mindig késik a vonat, busz, gyakoriak az utcai tolvajlások, stb.


Az olasz lányok szépek kb. 25 éves korukig, utána valahogy elkezdenek csúnyulni.

2012. dec. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kameko-san ***** válasza:
100%

Voltam Olaszországban egy hétig. Az ételek szerintem finomak, már amit én megkóstoltam. Főleg a fagyi a jó, akkora egy adag, mint itthon három. Elég tészta imádóak.

Az emberek akikkel találkoztam kedvesek és vidámak voltak. A diákok (akiknek az iskolájukban voltunk) szívesen próbáltak velünk beszélgetni, viccelődni. Az eladók is kedvesek voltak, pedig nyugodtan moroghattak volna, elvégre a gyér olasz tudás miatt csak mutogatni tudtunk. B

Az egyetlen, ami engem elriaszt onnan, az a hőség. Nem bírom túlzottan, de egy hét kellemes volt ott.


13/L

2012. dec. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. jan. 2. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
többször volt szerencsém Olaszországban járni -leginkább Rómában, de voltam már délen is. ha tehetném kiköltöznék....az ételeik, a nyelvük, a kultúrájuk.....minden csodálatos!!! az emberek nagyon kedvesek, vidámak, nem olyanok mint itthon nálunk, pedig aztán ott kint sem jobb a helyzet mint itt...
2013. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem lehet általánosítani egy ország lakóira nézvést, főleg nem egy olyan hatalmas, 60 milliós lakosságú ország esetében, mint Olaszország, de azért talán nagy vonalakban lehet néhány megállapítást tenni.

Az olasz gasztronómia... abszolút szubjektív, hogy ki hogyan viszonyul hozzá, én személy szerint imádom, mert hihetetlenül változatos, ami részben annak köszönhető, hogy hatalmas és változatos éghajlatú az ország, részben pedig annak, hogy későn alakult ki az egységes olasz állam, s a sok kis itáliai államocska külön-külön fejlődött (pl. a gasztronómiában is).


Az emberek... akikkel volt szerencsém közelebbről megismerkedni (olasz cserediákok), ők Padovából jöttek, ami ugyebár Észak-Olaszország. Érdekes emberek voltak. Ránézésre egyáltalán nem tűntek olaszoknak, inkább talán franciáknak, s kissé hűvösek is voltak, azonban ők tényleg olyanok voltak Budapesten, hogy a lehető legrosszabb helyzetet is pozitívan látták, meglátták benne a jót. Viszont annyira nem érdeklődnek más kultúrák iránt, bőven elég nekik a sajátjuk, bár azzal sincsenek annyira tisztában. Büszkék rá, hogy olaszok.

2013. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én azt nem szeretem az olaszokban h nagyon szeretnek direkt hangosan beszélni,felhívni magukra a figyelmet.
2013. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 16. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!