Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Iskolában nem tudok önmagam...

Iskolában nem tudok önmagam lenni, miért van ez? és mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

van néhány barátom így is, de itthon teljesen máshogy viselkedek, mint iskolában és ez elég zavaró...

nem vagyok stresszes, itthon nagy szám van és ami a szívemen az a számon is, viszont suliban meg csendes vagyok és csak a barátaimmal bohóckodom és túlzásba is szoktam vinni ami eléggé bosszant mert ha megismernék az igazi énem:

-talán több barátom lenne,népszerűbb lennék

-vagy csak jobban(lazábban) érezném magam

-fel tudnék oldódni vagy mi


17/L


2013. jan. 12. 18:07
 1/2 Túrórudismuffin válasza:

szerintem ez azért van, mert félsz mások véleményétől és attól a képtől, hogy ők vajon milyen képet alkothatnak-e rólad...

egyébként és most kezdtem a gimnáziumot, és az első hetekben nem ismertem magamra.Az órákon csndes lettem, holott az általános iskolában ennek pont a másik végletét képviseltem.( mondjuk csendes vagyok azóta is)

Adj magadnak elég időt és másoknak elég bizalmat ahhoz, hogy merj önmagad lenni!

És úgy minden jó lesz!

2013. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Talán attól tartasz, hogy önmagad felvállalásával sebezhetőbbé válsz, ami egy részről igaz is lehet. Más részről viszont felszínes, haveri viszonyok helyett valódi kapcsolatokat köthetnél, amiknek te is teljes része lehetnél, hiszen az emberek valóban téged, és nem egy álarcot ismernének meg. A sérülés az élet része, nem megakadályozni, hanem elviselni kelkl tudni, és sajnos ezt is csak a saját bőrén tanulhatja meg az ember.
2013. jan. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!