Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek nagy többsége...

Az emberek nagy többsége miért áll a melegek oldalára?

Figyelt kérdés

Nem értem miért kell mindenből melegbárt csinálni. Miért nem tudják elfogadni az olyanokat akik egyáltalán nem szeretik a melegeket. Nem rég írtak ki oylan kérdést hgoy egy srác azt mondta az anyjának hgoy ő meleg... és az anya kétségbe volt esve, mert a gyereke még kisfiú... erre jöttek az okostóniik hogy márpedig a gyerekből tényleg meleg lesz felnőtt korára, és el tudja már dönteni hgoy mi a jó neki.....

Ezen szó szerint felháborodtam, és akik biztatták az anyát nagy többségben meleg hozzászólók voltak. ÉS akik nem voltak melegek és máshgoy másként írtak az anyához, és biztatták hgoy nicns semmi baj, csak a hormonok tombolnak benne és ismerkedik a gyerek a világgal.... azt nem elég hogy lepontozták de jól be is szólogattak neki. Mintha valami bűn lenne heterónak lenni.


Vélemények? (kérem mindenki moderáltan)


2013. jan. 13. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Ez van, ha az egészséges tolerancia túllő a célon és átcsap népszerűsítő propagandába. Sajnos, főleg itt nálunk, valahogy nem szokták megtalálni a határt és iszonyat milyen fekete-fehéren gondolkoznak az emberek. Ilyen ez a homár kérdés is. Az embereknek általában semmi baja vele, ha valaki az, csak tartsa meg magának. Ennek ellenére elvi kérdést csinálnak abból, hogy rávegyék az átlag embert, hogy ne csak elfogadja, de még örüljön is neki.


Kisebbségi (cigány) kérdésben is, nem azt próbálják meg kideríteni miért vannak az embereknek ellenérzéseik velük szemben és a probléma gyökerét kezelni, egyszerűen propagandával próbálnak hatni az emberre és aki nem hajt fejet, az rasszista, esetünkben homofób és a rendszer ellensége.

2013. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Kisfiúknál valóban nem biztos hogy meleg lesz , sőt tinédzsereknél sem biztos, mivel akkor igen gyakori az intenditás zavar és a fejlődő fiú vagy lány nem tudja hova tartozik , nem tudja mit akar.

Ilyenkor azt a bizonyos mérleget nem szabad sem erre sem arra billenteni hanem egyensúlyban kell tartani , kialakul a szexualitása majd magától akár homoszexuális lesz akár hetero.

2013. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez így van, de mind azzal jött hogy ők kiskorukban már 13, 18 évesen tudták hgoy melegek. NEm tudtam hgoy sírjak vagy nevessek. ÉS ezt a szegény srácot meg teljesen meleggé akarták tenni, olyan durván semmis érvekkel dobálóztak.
2013. jan. 13. 10:54
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy látom, hogy sokan inkább az intoleránsak ellenoldalára állnak. Sok heteroszexuális áll ki a melegek mellett, viszont ez főként annak is köszönhető, hogy sokak számára ellenszenves az, ahogyan a másságot kezelik. A másokra való lenézésnél és gúnyolódásnál sokszor nincs visszataszítóbb dolog sokak szemében.


Nyilván azért kapcsolnak át sokan már deffenzív módba, amikor erről a témáról van szó, mert a homoszexuálisok azok, akik céltáblának vannak kitéve, nem pedig a heteroszexuálisok. A heterókat nincs miért védeni, mert őket nem támadja senki.


Az én véleményem az, hogy ez is pont ugyanolyan eszetlen beskatulyázása az embereknek, mint anno volt a feketéknek vagy bármilyen más csoportnak, aki épp kiszemelt volt.

Az embert ismerd meg, ne a külsőség alapján ítéld meg.

2013. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 rajcziz ***** válasza:
88%

Én egyáltalán nem gondolom úgy, hogy az emberek többsége a melegek pártját fogná. Még ezen az oldalon sincs ez így, csupán ezek az emberek gyakrabban válaszolnak az ilyen típusú kérdésekre. Az, hogy nem akarják elfogadni mások álláspontját, egyértelmű. Elvégre te sem akarod elfogadni az övéket (hiába próbálnád bizonygatni - ha tökéletesen elfogadnád, nem lennél felháborodva a hozzászólásaikon). Természetes dolog, hogy két álláspontot valló ember megpróbálja megváltoztatni a másik véleményét.


Ami az általad említett kérdést illeti. Valószínűleg a homoszexuális válaszolók orientációját nem fogadták el könnyen, talán még nehézségeik is adódtak belőle. Éppen ezért szeretnék, hogy egy esetleges "társuknak" ne kelljen átélniük azt, amit nekik. A lepontozósdi, mint látod, itt is megy, szóval ezt nem nevezném egy hihető mércének.


Aki a homoszexualitás elismeréséért küzd, nem azt akarja bebizonyítani, hogy a heteroszexualitás bűn, hanem hogy a homoszexualitás sem bűn.

2013. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Miért, te nem tudtad 12-13 évesen, hogy hetero vagy? Nekem sok meleg ismerősöm van, állításuk szerint csomóan már kiskamasz koruk óta tudták, hogy melegek. Meg ha valakiben csak a hormonok és a kíváncsiság dolgoznak, az a dolog szexuális részére kíváncsi. Ellenben ha valaki meleg, akkor nem csak testileg, hanem érzelmileg is a saját neméhez vonzódik, a saját nemével képzel el párkapcsolatot, szerelmet, együttélést. Ez már nem puszta kalandozás.

A melegek se nem kevesebbek, se nem többek. Én nem pártolom őket, szimplán csak egyenlő emberi lényként gondolok rájuk. Nem értem miért fáj valakinek egy másik ember szexuális identitása.

2013. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
96%

Azért állnak az oldalukra (oldalunkra) mert vannak olyan emberek akik nem tesznek különbséget embertáraik között. Mert a melegség nem bűn és nem elítélendő dolog egy haladó szellemiségű ember számára. A meleg ember nem azért meleg mert ő az akart lenni hanem mert ilyennek született és így érzi jól magát. Ez olyan mint hogy az ember a szeme színét sem maga választja születésekor. Mint ahogy a nemi vonzalmait sem választhatja meg. Ezen nincs SEMMI elítélendő. Ez természetes. Csak páran kitalálták hogy utálni kell minket. Mert ezzel csak a másik személyiségét és önbecslését romboljuk és így megkeserítjük az életét. Ahogy velem is teszik sokan...

19/f

2013. jan. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége nem áll a melegek oldalára. Inkább arról van szó, hogy azok a heterók, akik nem fogadják el a melegeket "nem tudják hova tenni" azokat a heterókat, akik pedig igen. Pedig most már sok heteró elfogadja a melegeket, mert tényleg belegondolnak abba, hogy egy férfi beleszerethet egy másik férfiba vagy egy nő

egy másik nőbe. Minden embereben ott van a vágy, hogy társat találjon, azok a heterók akik elfogadják ezt, belátták, hogy jobb ha egy meleg meleg párkapcsolatban van, mint hogy társadalmi nyomásra ellenkező neművel kezdjen, abból lesznek a sors tragédiák.

2013. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van sokaknak, akik már korábban válaszoltak, hogy nem állnak többen az oldalukra, csak az ilyen kérdésekre nagyon sokszor eleve azok válaszolnak, akik pozitívan állnak a dologhoz. de ha meg kiírnál egy kérdést, melyben szándékosan lehúzod őket, szerintem sok, azonos véleményt valló ember jönne, akik örülnek, hogy olyan kérdésre válaszolhatnak, ahol a kérdezőt megerősítik a véleményében, és nem ellenkezőleg.


Az, hogy a melegek ezt egészen fiatalon tudják, azt több helyen hallani. Hogy igaz-e, nyilván csak ők tudhatják, minden esetre több ilyen esetet hallottam már, ahol az illető már egészen fiatalon megmondta. Legalábbis ha komolyan vesszük, hogy az óvodában Petike beleszeret Katikába, és másnap csokit visz neki (nyilván nem alapítanak közös háztartást), akkor végül is... (Bár én ezt a gyerekszerelmet mindig furcsán néztem.) Nekem volt a gimiben egy évfolyamtársam, aki meleg volt. Már úgy mesélték róla a korábbi barátai, akik közel álltak hozzá, hogy bevallotta nekik, stb., és mivel 14 évesek voltunk gimi kezdetén, ennek legkésőbb 13 évesen kellett történnie.

Ettől függetlenül, azt gondolom - ehhez persze látnom kellene a kérdést, ami miatt Te ezt kiírtad -, hogy valószínűleg arra a kérdésre azért írták azt sokan, hogy a fiú már tudhatja, hogy meleg, stb., abba az irányba akarták terelni az anyukát, hogy fogadja el a fiát. Így látatlanban azt gondolom, hogy nem az lehetett a lényeg, hogy most 12 vagy 13 éves, hanem az, hogy az anyuka higgyen neki, mert féltek tőle, hogy azért mondja, hogy még túl fiatal, mert ki akar bújni ez alól: ha azt mondja, hogy még keresi önmagát, akkor nem kell foglalkoznia a kérdéssel, hitegetheti magát, stb., és ezt sokan úgy értelmezték, hogy nem akarja elfogadnia saját fiát. Gondolom én. Amúgy, szerintem, ha ez igaz,a fiú még szerencsés is: szerintem egy 12 éves gyerek még sokkal könnyebben túlesik egy ilyen beszélgetésen, és minél tovább húzunk bármit, amit be kell jelenteni, egyre nehezebb lesz. És a szüleinek is lesz ideje elfogadni, nem akkor kell megbarátkozniuk a helyzettel, mikor már a barátját mutatja be.

2013. jan. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én hetero vagyok, de ilyen ügyekben én mindig azt mondom fogadja el a fiát és legyen nyitott. Nem hitegetem megváltozik, mert egy kérdésből nem derül ki. Azt mindig elfelejtik, hogy pontosan mit mondott. Inkább a saját bajukat írják, ami persze érthető, de nem segít minden esetben megfelelő vaálaszt adni. A melegekkel nincs bajom, a férfiak így nem konkurenciák, és a nők :)
2013. jan. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!