Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek milyenek az olasz...

Szerintetek milyenek az olasz emberek?

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy nem lehet általánosítani , ezért nem is ezt kérem , hanem hogy akikkel találkoztál vagy akiket ismersz azok milyenek?

Tényleg jellemző a férfiakra , hogy mindenkivel flörtölnek? Szeretik a magyar lányokat? A nők tényleg nem túl szépek?

Csak azért kérdezem ezeket, mert én még soha nem voltam kint, de ismerőseim ezeket mondták és érdekel más véleménye is :)


2013. jan. 13. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a fiatalok flörtölnek,amugy nagyon családcentrikusak.A nők bár nem szépek,de nagyon igényesek és vonzóak.
2013. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Alapvetően kedvesek,segítőkészek,mindig mosolyognak,flörtölnek a nőkkel,a szép nőkkel.Van egyfajta életszemléletük ami a magyarokból hiányzik.Mivel családszeretőek,így fontosak számukra az emberi kapcsolatok,így idegenekkel is közvetlenebbek tudnak lenni,mivel emberek között élnek(népes családok,sokszor egy házban is)Szerintem az olaszok inkább a turistákkal flörtölnek,az olasz az olasszal kb olyan mint a magyar a magyarral.Országon belül is vannak azért nyelvi,társadalmi különbségek.Északon európaibb a felfogásuk szerintem,a családhoz,élethez való viszonyuk.Ott talán jobban a nagyvárosi életet élik a nők és a férfiak is..kisebb család,egyenjogúság.,talán ott a férfi női szerepek nem válnak el annyira,mint délen. Pl Szicillia igazi "olaszos" hely lehet..sötétebb bőrű férfiak,macsó jellemmel,hangosak,ordítoznak,nagyobb családok,általában nem veti őket fel a pénz,de mégis családcentrikusak. Tudni kell,az olaszoknál mindig a nő,a mamma a főnök.

Kicsit úgy néz ki a helyzet hogy az olasz férfiaknak anyának olasz nő az ideális,de szeretőnek inkább külföldi.Megnézik a magas,csinos,és szökés hajszínű nőket,de nyilván a többit is.Mindig köszöngetnek. Ciao,bella-azaz,szia szépségem.

Általában nagyon muzikálisak,fergeteges jó hanggal(mégis,a tehetségkutatókat elkerülik)Én ismerek olyat,akihez képest híres olasz énekesek elbújhatnának.Erős egyéniségek,határozottak,és van véleményük,nagyon makacsok is.

2013. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Utolsó vagyok:Igen,kicsit játsszák az agyukat,mondhatni színészkednek.Lazák,az élet minden területén,főleg a férfiak.Egyértelműen a nő tart rendet,mielőtt elszabadulnának az indulatok.Ha buliznak őrjöngenek(túl jókedvűek,nem is a pia miatt,hanem alapból)A nő csak az üzleti ügyekbe nem szól bele,ha olyan(maffia)Amilyen harciasak a nők,olykor jobban csendben maradnak olyan szitukban amelyekben egy magyar nő beolvasna.Szerintem az olasz nők jobban viselik a megcsalást,férjeik flörtölő természete miatt,viszont a férfiak birtoklóak,a nő nem nagyon megy félre.Igaz,ideje se nagyon lenne rá,ha népes a család.
2013. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
többnyire.. olaszok :)
2013. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%

Na látom a digóimádók törölték az első dumámat :D


Nagy hype-juk van az biztos, csak a kérdés: mire. Ugyanolyan emberek NEM JOBBAK SEMMIVEL mint a többiek. Csak ezt akarják elhitetni magukról. Fúj.

2013. jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olasztanárom szerint közvetlenek, vendégszeretőek, vidám alaphangulatúak, tényleg a flört az életük, illetve szeretnek sztrájkkal intézkedni, ha valami nem tetszik nekik. A "digó" gúnynevet állítólag nem veszik rossz néven, csak a "macskazabálót". Hogy mindennek mennyi a valóságtartalma, más kérdés, én max. a nyelvükről tudnék nyilatkozni, az meg nem érdekel senkit.
2013. jan. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyenek? Nagyon sokfélék. Az emberek szemléletét a környezetük, hagyományaik (azt meg objektív praktikussági tényezők) határozzák meg, mindehhez a mintát a családban kapják. Közismert, hogy délebbi emberek harsányabbak, gondtalanabbak, közvetlenebbek, északon viszont visszafogottabbak, türelmesebbek, pontosabbak és munkaszeretőbbek. A magyarázat az éghajlati viszonyokból adódó évszázados tapasztalatokban keresendő. Délen könnyebb az élet (sok minden magától megterem, kevés odafigyelést igényel), északon mindenért meg kell küzdeni, kis figyelmetlenség halálos lehet. Ez alakítja a szokásokat. Persze a technika fejlődésével ez változik, az utazások könnyűvé válása új ismereteket hoz, és alakít.

Ezért harsányabbak az olaszok, életvidámabbak, fesztelenebbek, szeretik a kapcsolatokat és nem zavarja őket az ismeretlen (nem jöhet baj - ez a tapasztalat). Ezért ismerkednek könnyen, kíváncsiak (főleg ha az kellemes is egy szép lány formájában). De nem érdemes nagy kitartást várni tőlük. Minél délebbre megy az ember, annál inkább erősödnek ezek a tulajdonságok. De soha nem szabad ezeket a sztereotípiákat mindenkire ráhúzni. Szicíliában is van bőven munkaszerető, gondos, kitartó, visszahúzódó precíz ember. Csak kevésbé feltűnő.


Viszont a világ minden részére igaz, hogy könnyebben fogadnak el, válnak közvetlenebbé, ha érzékelik, hogy tiszteletben tartod, elfogadod a hagyományaikat, szokásaikat.

2013. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedvesek , vendégszeretőek, sokat mosolyognak és általában pozitív a hozzáállásuk.

Viszont elég hangosak , sokat szemetelnek , egyes nagyvárosok nagyon koszosak , még Budapestnél is koszosabbak.

A külföldi nőket igen szeretik főleg hogyha szőke, kék szemű.A romantika terén tényleg híresek.


A latinokra jellemző hogy temperamentumosak, ők is azok , ha nem tetszik nekik valami akkor kiállnak és tüntetnek meg sztrájkolnak.


Öltözködésben szeretik a feltűnő, színes néha már rikító ruhákat.

2013. jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%

Németország déli részén élek. SOk a bevándorló olasz.


Ordibálnak az utcán, áruházakban, udvariatlanok. Nekem ennyi a benyomásom róluk. És sem a nők, sem a férfiak nem szépek.

2013. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Magyar szemmel nézve bunkók. Mivel náluk alapvetően ez a viselkedési stílus az elterjedt és elfogadott, egymás szemében nem tűnnek annak, de a magyar átlaghoz viszonyítva harsányak, veszekedősek, hangosak. Én nagyon szeretem Olaszországot és az olasz kultúrát, de ezeket a kulturális különbségeket nagyon nehéz megszoknom.
2013. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!