Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy szóljon helyesen ez a...

Hogy szóljon helyesen ez a mondat? Ill. Mit láttok ebbe a pár sorba?

Figyelt kérdés
Csak azok kik igazak..szavakat nem csépelnek s nem teszik szétrágottá azokat,melyeket mindenkinek szentnek kell hogy tartsanak!
2009. aug. 29. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, hol hangzik ez el, és nem is nagyon értem, de nem értek vele egyet:D

azt veszem ki belőle hogy az a f*sza ember, aki nem forgassa ki a szavakat, stb és kussba van elhiszi/elfogadja amit mások mondanak(vagy tesznek pl hagyományok).


Mit kéne belelátni, vagy... mesélj már kicsit róla.

2009. aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben irodalmi környezetből ragadtad ki, úgy ez a mondat helyesen szól, nem tudom mit javitanál rajta?

Ha elemezni akarnád, azt mondanám, hogy vki csak azokat hivja fel szólásra, akiket bölcsnek, okosnak, szavahihetőnek tart, - "Csak azok kik igazak", és tovább jellemzi őket azzal, hogy csak akkor beszélnek, amikor valóban mondanivalójuk van, valószinűleg hitről, hazáról,vallásról, estleg szerelemről lehet szó (ezek a nagybetűs szavak), azzal, hogy kiemeli e feltételezett szavakat, szentnek nevezi őket mindenki részére. Érvekre kiváncsi akár mellette, akár ellene, de csak azok szájából, akik elég bölcsek hozzá, hogy érveljenek, nem pedig azok véleményére kiváncsi, akik azért beszélnek, hogy a hangjukat hallassák.

2009. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez arra vonatkozik, hogy azokat tartja jónak, igaznak, akik nem ebszélnek a fontos dolgokról túl sokat, nem csépelik el őket szavakkal.


De nem értek vele egyet, mert szerintem nincs olyan dolog, amit MINDENKI szentnek kell, hogy tartson, és vannak dolgok, amik egyes embereknek szentek, míg másoknak nem.

Pl. sok embernek a legszentebb dolog isten. Én nem hiszek istenbe, rossz ember lennék?

Szóval nem értek vele egyet.

2009. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Asszem erre van egy jó idézet amit írtál:

"Az okos ember azért beszél mert van mondani valója. A buta ember azért mert mondania kell valamit." - Jacque Fresco.

2009. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!