Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az indián utcai zenészek...

Az indián utcai zenészek miért pont Magyarországot választották? És miből élhetnek?

Figyelt kérdés
Dél-Amerikában nehéz a megélhetés, ezért gondoltak egyet, hogy szerencsét próbálnak egy vadidegen országban csoportosan, és pont Mo.-ra esett a választás, ahol szintén nagyon nem könnyű az élet, főleg nem egy külföldinek, akinek esetleg megfelelő vagy keresett végzettsége sincs? Nekem ez biztos nem jutna eszembe. És kizárólag az utcai zenélésből és cd árusításból meg lehet élni? Néztem a Facebook-on egy-két embert, és az ismerőseik is utcai zenészek, akikkel tartják a kapcsolatot, de Romániában is, meg Szerbiában, meg egyéb szomszédos országokban, szétszóródva. Nekem ez olyan furcsa. Ne mondjátok, hogy üldözési mániám van :), nem feltétlenül rosszat sejtek mögötte, csak esetleg valami mást, mint a véletlenszerű szerencsepróbálást. Egyébként nagyon tetszik a zene, amit játszanak, szoktam őket hallgatni, ha belefutok egy-egy ilyen csapatba a városban, csak mondom, számomra ez az egész olyan különös.

2013. jan. 17. 01:42
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ők annyira indiánok, amennyire én. Egyszer farsangra indiánnak öltöztem.
2013. jan. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak Magyarországon vannak. Én már láttam indiánokat Romániában, Szlovákiában, Olaszországban, Görögországban is. Ezeket az utcai zenészeket.
2013. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, írtam én is a kifejtésben, hogy máshol is vannak, de mind ismerik egymást, tartják a kapcsolatot. De mi indította őket, hogy ilyen sokan egyszerre, Európa szegényebb országaiba menjenek zenélni? És hogyan lehet ebből megélni? Amúgy a trollokat várják az ezotéria topicban. :)
2013. jan. 17. 09:26
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

"És hogyan lehet ebből megélni?"

Van CD-jük, az utcai zenélés valójában reklám. A pénz a CD eladásból van.

Amúgy szerintem azért jönnek ide, mert itt a viszonylagos távolság és csóróság miatt kicsit egzotikusabbak, mint nyugatabbra.

2013. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

"viszonylagos távolság és csóróság miatt"

Mármint úgy értem, hogy elég messze vagyunk és elég csórók vagyunk, hogy drága legyen Dél-Amerikába utazni, viszont annyira nem vagyunk csórók, hogy ne vegyük meg a CD-t.

Legalábbis ezt hitték. :))

2013. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha neked az az ezotéria, hogy valaki nem hiszi el, hogy tényleg indiánok, akkor te vagy a troll.
2013. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Lemaradtam valamiről, töröltek hsz-t? Vagy hogy jön ide az ezotéria? Amúgy ahogy látom ott általában a nézőközönséget, 99% csak hallgatja a zenét meg nézelődik, esetleg, ha vesznek egy-két kisebb dolgot, párszáz forintos fonott karkötőt, meg ilyesmit. Azért ahhoz elég sok cd-t kellene eladni, hogy abból lakást béreljen valaki, fizesse a benzint, kaját, rezsit és a többi. Na de nem akarok vájkálni a magánéletükben. :)

2013. jan. 17. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!