Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tetszik az idézetem?...

Hogy tetszik az idézetem? "Aki ÖRDÖGÖK közt nő fel, sosem lehet ANGYAL! "

Figyelt kérdés
Magyarázat: hasonló, mint a vér nem válik vizzé, csak ugye az nem a rokoni kapcsolatokra megy rá, hanem a neveltetèsre, környezetre!
2013. jan. 17. 05:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Általánosítás = baromság. Véleményt kérdeztél, sorry a nyersségért.
2013. jan. 17. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség.Bocsi.
2013. jan. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem értek vele egyet, bár tény, hogy sokat számít a neveltetés, de ez akkor is általánosítás nem gyengén.
2013. jan. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A közmondásnak semmi köze a neveltetéshez!

Azt jelenti, hogy :

1./ mindenki inkább a rokonaihoz húz, mint idegenekhez

2./ senki nem tagadhatja meg az alaptermészetét

A kitalációd nem csal általánosítás, de nem is mindig igaz.

Pl. alkoholista szülőknek is vannak absztinens gyerekei.

2013. jan. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez hulyeseg.. meg nem is igaz.
2013. jan. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Idézet csal egy műből idézett mondat(ok) lehet, tehát ez nem az.
2013. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, az idézetet mindig valaki találta ki, de a lényeg, hogy elég sokan megtapasztalják a mondás valóságtartalmát, ezáltal mint tapasztalatot idézik. Kellően sok idő után már csak maga a mondás van, ami egy helyzetre, jelenségre vonatkozik.


Ez a mondat friss, még nincs meg a kellő mennyiségű konkrét tapasztalat, ezért nem lehet ugyanúgy kritizálni. Maradjunk annyiban, hogy szellemesnek tűnik, de még nem állta ki az idő próbáját.


Az elhangzott kritikák között sok van, ami nincs tisztában az idézet lényegével. Idézet mindig rövid, frappáns, könnyen megjegyezhető, de nagyon ritkán érvényes minden esetre abból, amiről szól. A vér általában nem válik vízzé, de válhat, válik is, csak ritkán. Az érvényességét az adja, hogy egy nagyon fontos tulajdonságot kiemel, felnagyít, hogy szembetűnő, mindenki számára nyilvánvaló legyen. De szó szerint érteni végzetes félreértés. A kitalált idézet azt állítja, hogy a gyerekkori környezet, hatások meghatározók az életben. Ez teljes mértékben igaz, mindössze nívós tanulmányokat kell olvasni megértéséhez. Mondjuk Ranschburg Jenőét. Ez az idézet rövid, hogy megjegyezhessék, és néha szintén hamisságot is eredményez: a "sohasem" nyilván nem igaz, de hogy hangzana így az idézet: "aki ördögök közt nő fel, az esetek többségében nem lesz angyal, bár előfordulhat, hogy mégis". Most már korrekt, csak éppen alkalmatlan idézésre.

2013. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Főként azt, hogy rettentő fantáziátlan. Még esetleg a vámpír, vérfarkas, zombi és csillámállat szavakat belesűríthetted volna.


Egyébként meg nem igaz. A környezeti hatásokat, amelyek között az ember felnő, nehéz levedleni, de nem lehetetlen.

2013. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Alkoholista apa és anya között nőttem fel, nem volt nekem a legjobb, de mégsem lettem olyan és nem is leszek!

Nekem a családom lesz az első!

2013. jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy kérdező gondolj bele az ellentétébe is. Rengetegen lettek ördögök pedig angyalok közt nőttek fel.
2013. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!