Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor lett vége a rock&roll...

Mikor lett vége a rock&roll korszaknak és alakult át rockká Magyarországon?

Figyelt kérdés
ezt az időszakot szeretném behatárolni, meddig volt divatban Magyarországon a rock&roll, és milyen évszámtúl volt inkább rock. mert pl itt van a ciao Marina ami 1980as évjárat, holott Amerikában már talán még egy évtizeddel ha nem hamarabb volt divatban az ilyen zene..nem tudom hogy csak Magyarországra ért volna olyan lassan le ez a stílus, nemtudom
2009. aug. 30. 00:22
 1/6 A kérdező kommentje:
bocs a helyesírási hibákért, sietve írtam a kérdést
2009. aug. 30. 00:23
 2/6 anonim ***** válasza:

"a ciao Marina ami 1980as évjárat"


De az Hungária, és ők tudatosan kissé "elavult" stílusban, illetve azt parodizálva, megidézve az 50-es, 60-as éveket játszottak.

2009. aug. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
akkor melyik volt olyan zenekar akik komolyan véve csinálták ezt?
2009. aug. 30. 02:22
 4/6 anonim válasza:

A Hungária is teljesen komolyan gondolta, mert ugye Fenyő kinn élt Amerikában, és az onnan hozott stílussal írta meg a Csavard fel a Szőnyeget. De ez '68-ban volt, akkor aztán a beat felé fordultak, és a '80-as évekre Fenyőben visszatért az életérzés :D

Nameg a '80-as években az egész világon nosztalgiahullám volt!

Egyébként azért ért el ide ez ilyen későn, egyrészt mert itt volt egy Vasfüggöny, másrészt azok a zenekarok (Scampolo, Hungária) akik ilyen zenét akartak akkor csinálni, kitiltották, és mindenáron Táncdalt akartak.

A rock and roll-t nem lehet "meddig volt menő"-nek mondani, hisz ma is nagyon sokan imádják - köztük én is :D-, de a fénykorát Amerikában az '50-es években élte, Magyarországon pedig a 80-as évek elején.

KEvés zenekar volt aki akkor rockyt játszott, de annál nagyobb lett a hatásuk. Pl: Hungária, Dolly Roll, Komár László, és Kovács Katinak is voltak ilyen számai, sőt, az LGT-nek is, a 70-es években.

Egyébként az amerikai rock and roll korszakkal párhuzamosan itthon csak a Scampolo játszott, viszont őket nem engedte érvényesíteni a Diktatúra.

Amúgy ők is a 60-as években játszottak, amikor kinn már csitulófélben volt a rock 'n roll, viszont ide a Nyugat-Berlinbe csempészett lemezekkel csak akkortájt érhetett el a galerikbe.

Szóóval, zenekarok; Hungária, Dolly Roll, Komár László.

Hogy miért ért ide ilyen lassan el a stílus, azt már leírtam. Meg ugye a 80-as években már lazultak a korlátok, és azok a fiatalok, akik ezt a zenét itt magyarban szerették a 80-as években, azok nem hitték hogy ez retro, neki ez egy teljesen új műfaj volt...

Na mindegy, ha ez annyira érdekel, akkor megírom priviben :D

2014. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon a következő stílusok voltak divatosak:

Az évszámok, nevek, stílusok hozzávetőlegesek, sok előadó nemcsak egy műfajban, stílusban alkotott, és szinte mindenki próbálkozott sokféle zenével. Csak a jellemzőeket említem alább.

1965-ig: tánczene, dzsessz (Záray Márta, Vámosi János, Sárosi Katalin, Express együttes, Bergendy-együttes Kovács Erzsi stb.)

1965-től 1970-ig: beat (Illés, Metro, Omega, Koncz Zsuzsa, Kovács Kati, Zalatnay Sarolta stb.)

1970-től 1985-ig: rock (Omega, LGT, Hungária, Beatrice, Hobo Blues Band stb.)

1976-tól 1980-ig: diszkó (Beatrice, Neoton, Szűcs Judit, Kovács Kati, Kati és a Kerek Perec stb.)

1981-től 1983-ig: új hullám (KFT, GM 49, Satöbbi stb.)

1985-től 1990-ig: szintipop (Zoltán Erika, Neoton, Első Emelet stb.)

2014. okt. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, kihagytam a rock and roll reneszánszát:

1980-tól 1983-ig: Hungária, Komár László, Kristály Kriszta

1983-tól kb. 1985-ig: Dolly Roll (később a Dolly Roll egyre inkább a pop felé fordult)

2014. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!