Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A tanároknak ha pl.6 órájuk...

A tanároknak ha pl.6 órájuk van, akkor ha annak vége, azonnal mehetnek haza? Vagy van még valami elfoglaltságuk amit a suliban kell ellátni? Csak azért mert kíváncsi vagyok ha tanár lennék, mennyi szabadidőm lenne

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 20:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Hogyne. Van némi javítás dolguk. Némi papírmunkájuk. Némi készülődés a másnapra.És még sok más.
2011. szept. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
dolgozatok javítása, készülődés a másnapra stbstb. nincs oylan sok szabad idejük mint ahogy azt hiszik
2011. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire tapasztalt, lelkiismeretes az adott tanár. Egy testneveléstanárnak például nincs javítanivalója. Egy pályakezdőnek pedig valószínűleg több idő felkészülni egy órára, mint egy tapasztaltnak.
2011. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanártól meg iskolától függ. Én egy ideig voltam főiskolán és egyetemen oktató, ez nem ugyanaz, mint a közoktatás, de azért van párhuzam. Szóval, van ahol megkövetelik, elvárják, jó néven veszik, ha valaki bent időz, fontoskodik, van ahol ez nem annyira szempont. Én mindenhova az óra kezdete előtt pár perccel esetem be, és 5 perccel a vége után már árkon-bokron túl voltam. Volt ahol ezt természetesnek vették, volt ahol kifogásolták, és mindenféle süket adminisztrációba, rendezvényekbe próbáltak bevonni. És sok tanár velem ellentétben magától is bent ücsörög, talál magának "feladatot".
2011. szept. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Meglátásom szerint is változó. Van, akinek velünk van az utolsó órája, és amint végzünk ő bemegy a tanáriba, lerakja a naplót, és indul haza. Van, aki bentmarad akár +1-2 órát is, beszélget a tanárokkal.

Szerintem azonnal mehetnek haza, csak nem mindig mennek. Általában ahogy írták akadhat némi papírmunka, dolgozat amit ott könnyebb és kényelmesebb kijavítani, mert ha mondjuk a tanár fáradtan hazaesik, akkor nincs kedve/ideje/energiája, és akkor csak halasztódik, jobb még ott a munkahelyén naprakészen ezeket elintézni.

2011. szept. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%
Én felháborítónak tartom, amikor a tanárok sajnáltatják magukat. Egyik se ül a seggén napi 8 órát, van olyan amelyiknek egy nap 2-3 órája van, aztán már mehet is haza, de még 1 hét múlva is csak jajgat, hogy neki nem volt ideje a dolgozatokat kijavítani. Plusz tegyük hozzá, hogy az egész nyaruk szabad, úgyhogy sose értem mit panaszkodnak mindig.
2011. szept. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Javítani és készülinie kell, valamint nem art tajekozodnia a szakterülete újdonságaiban.


Más kérdés hogy ezeket a tanárok 80%-a nem csinálja. Lelkiismeretesnek lenni ebben a szakmában ugyanis nem kifizetődő...

2011. szept. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 bitangbigtank ***** válasza:
93%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:29


hehe ez jó vicc. Figyelj akkor mért nem húztál tanárnak, ha az olyan jó meló? Annyi szabadidő, ráadást amúgy sem kell sokat csinálni..igazi álommunka D:

2011. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Kedves bitangbigtank!


Sajnos ez nem vicc, a pedagógusok egyfolytában sajnáltatják magukat, holott az egyik legkönnyebb melót választották. Napi 8 órát dolgoznak keményen? Nem. Szabad a nyaruk? Igen. Mégis állandóan sír a szájuk.

Hát baromira sajnálom szegényeket, főleg hogy a fél napjuk szabad, de a dolgozatokat sose bírják kijavítani, csak hetekkel később azzal az indokkal, hogy jaj nekik mindig ezer a dolguk.

Én pedig azért nem mentem tanárnak, mert egyáltalán nem vonz ez a szakma, utólagos engedelmeddel.

2011. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 bitangbigtank ***** válasza:
85%
Viszont ostobaság lenézni őket hogy milyen " könnyű " a munkájuk. Aham.. Még ha könnyű is ,akkor is ők adják a tudás a gyerekeidnek,akik ha élnek a lehetősségel, hogy tanuljanak, nem fognak napi 8 órát melózni keményen.
2011. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!