Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire biztonság...

Szerintetek mennyire biztonságos szociális gondozóként tevékenykedni egy roma telepen?

Figyelt kérdés
Alacsony, vékony lány vagyok és megfordult a fejemben, hogy jelentkezzek az állásajánlatra, csak attól tartok, hogy nem tudnám megvédeni magam, ha esetleg agressziven viselkednek. Szegénységben élő családokhoz kellene kijárnom rendszeresen, tapasztalatom nincs ilyen téren. Minden komoly véleményre kiváncsi vagyok. Köszönöm.
2013. jan. 17. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A leglepukkantabb helyekre rendőri vagy polgárőrségi kísérettel járnak a szociális munkások. Gondolhatod, hogy nem életbiztosítás, különösen ha gyerekkel kapcsolatos ügyben vannak kint. Én kihagynám a helyedben.
2013. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár én magam nem vagyok szociális munkás, van pár ilyen ismerősöm. Egy esetről hallottam, amikor egy félreértésből adódóan egy roma pasas megütött egy szociális gondozó férfit.

Tanárnak ne menj, olyan iskolában tanítani, ahová mélyszegénységben élő és halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek járnak, szó szerint életveszélyes. Az alsó tagozat oké, de a felsőben elég durva dolgok történnek rendszeresen.

A családlátogatás értesüléseim szerint biztonságosabb, én jelentkeznék a helyedben.

2013. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Még tűzoltóként vagy bánya robbantóként is biztonságosabb dolgozni.


Láttam már hogy hogy viselkednek cigányok a szociális alkalmazottakkal vagy azokkal akik tűzifát vittek mert "rászorulók".

Úgy beszélnek velük mint a kutyával , hálátlan az összes.

Egy szoc. alkalmazott ismerősömnek betörték a cigányok a szélvédőjét.


Ilyen munkakörhöz veszélyességi pótlék is járna.

2013. jan. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem érdeklőd meg, hogy mi merre hány méter pontosan. Lehet, hogy nem egyedül kéne menned.
2013. jan. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi véleményeket. Egyedül is kellene kijárnom, roma gyerekek társadalmi hátterének a felmérése lenne a fő feladatom, emellett egyéni és csoportos tanácsadást kellene folytatnom és még sokminden más feladatom is lenne. A korom ellenére középiskolásnak nézek ki. Gondolom ilyen külsővel már alapból nem vennének komolyan...Örömmel elhelyezkednék a szakterületemen végre, csak kérdés, hogy mennyire lenne tanácsos belevetnem magam ebbe a feladatba. Még várok hozzászólást :)
2013. jan. 17. 14:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a végzettséged pontosan? Mert felénk szociális gondozókat inkább kórházakban,szociális otthonokban alkalmaznak ápolási feladatok ellátására. És a szociális munkások járnak ki családokhoz, ha gyermekjóléti vagy családsegítő intézményben dolgoznak. Én szociális munkásként írok neked. Jól írta valaki, nem egy életbiztosítás, főleg, ha gyerekkel kapcsolatos ügyekben mész a családhoz (védelembe vétel, családi pótlék elvétele, kiemelés...) Vannak néha ijesztő dolgok, egy ismerősömet pl: vasvillával kergették... Mindig azt szoktam mondani, hogy a szociális munkások leginkább meggyőződésből dolgoznak, és nem nagyon tudják megmagyarázni, hogy miért is szeretik, amit csinálnak. Mindenesetre a félelemnek itt nincs helye, mert ha félsz, akkor azt a kliensek is megérzik rajtad, hamar felmérik a gyengepontjaidat, manipulálni, fenyegetni fognak alapjáraton...aztán szép lassan kicsinálnak. Sajnos ez ilyen. A tekintélyedet, csak te építheted fel. Mindig légy határozott, de korrekt is. Az, hogy vékony, alacsony nő vagy, még nem hátrány. Rengeteg nő dolgozik szociális területen, és a többség akit ismerek az idő során kiépítette a tekintélyét a kliensek előtt. Viszont, ha ennyire meg vagy ijedve akkor ez nem a te utad. Az se jó, hogy nincs elég tapasztalatod, bár ez a kisebbik gond. Lehet valami nyugisabb területen kéne próbálkoznod pl.: idősgondozás...
2013. jan. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A végzettségem szociális munkás és mentálhigiénés szakember(mesteri képzés). A szociális gondozó és munkás fogalmát összekavartam valóban, utólag észrevettem. Tanulságos, amiket irsz, ugyanakkor megerősiti bennem azt az érzést, hogy nem ez az én utam. Köszönöm. Még nem is pályáztam az állásra, de már borsózik a hátam attól, ha elképzelem, hogy kicsinálnak. A segitői szándék megvan bennem, emberszerető vagyok, empatikus, csak lelkileg túlságosan gyenge ehhez a helyzethez, be kell látnom. Kivánok már segitői munkakörben tevékenykedni, nem csak azért dolgozni valamit kényszerből, ami teljesen távol áll tőlem, hogy el tudjam tartani magam. Sajnos még nem találtam megfelelő helyet, ezért rágta az oldalamat ez az állásajánlat, hogy mi lenne,ha..Az idősgondozás valóban jobban illene a személyiségemhez. További eredményes munkát neked.
2013. jan. 17. 18:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem félnél ennyire, akkor én a gyermekjólétire is azt mondanám, hogy jó lenne neked, ha másra nem ugródeszkának... de így, szerintem nem érdemes kisérteni a sorsod! A rosszat sajnos könnyű bevonzani, ha attól félsz, megtámadnak egy családlátogatáson, akkor az úgyis bekövetkezik... (hozzáteszem, aki nem fél, annál is megesik, csak akire kiül a félelem, azt könnyebb kikezdeni.) Nagyon jó, és ritka végzettséged van,ne aggódj találni fogsz olyan területet, ahol otthonosan mozogsz majd:)
2013. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, rámfér :)
2013. jan. 17. 19:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Mint részegen kamiont vezetni olyan hóban amilyen ma volt. :)

Én kihagynám az biztos mert ezek az organizmusok mindenre képesek mondhatják, hogy megloptad őket, megüthetnem, kunyerálhatnak, erőszakoskodhatnak, bajba sodorhatnak ne menj...

2013. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!