Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehetek 13 évesen író?

Lehetek 13 évesen író?

Figyelt kérdés
Elkezdtem írni egy ''regényt'' és ismeretlen emberek is elég jó kritikával vannak róla. Szerintetek lehetséges, hogy 14-15 éves koromra megjelenjen egy könyv vagy ilyesmi?

2013. jan. 17. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szorgosan el kell küldeni a kiadóknak, meg különféle írói pályázatokra. Legjobb, ha a netre nem is teszed fel, mert sok esetbenn az kizárás a pályázatokról. Ajánlom a Könyvmolyképzőt.
2013. jan. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Bár valószínűbb, hogy nem.
2013. jan. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, de ahhoz tényleg tehetség kell, na meg szerencse is... Pl Cristopher Paolini, aki az Eragont írta, úgy tudom, 16 évesen adatta ki a könyvét. A srácnak tényleg van tehetsége az íráshoz, de mellette sokat jelentett az is, hogy a szüleinek saját kiadója van ;)
2013. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ez nem korhoz kötött.
2013. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Eddig sok pozitívumot mondtak az írásomról. Remélem,hogy valamit el tudok érni :)
2013. jan. 17. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Volt jó pár éve egy 16 éves srác, aki "világhírű lett". Valami Christofer, ha jól emlékszem. Az Eragon nevű borzalmat írta. Alapvetően kedvelem a fantasyket, úgyhogy elolvastam. Bár ne tettem volna. Katasztrofális, kommersz, egy eredeti gondolata nincs, mindent mindenhonnan összelopkodott.

Ez persze nem jelenti azt, hogy minden fiatal író műve szemét. Próbáld meg, hátha sikerül. Csak azóta egy kicsit szkeptikus lettem a nagyon fiatal írókkal szemben.

2013. jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is írtam a te korodban egy "regényt", mindenki dicsérte. Azóta 3 év telt el és amikor visszaolvasom, a röhögés tör rám. Tudnod kell, hogy rengeteget kell fejlődnöd ahhoz, hogy jó író légy. Ha ihleted van, írj bátran és ne félj attól, hogy másoknak esetleg nem tetszik meg. Az irodalom művészet, az író egy művész, akinek értékes dolgotat kell közölnie. Az írő egy látó. aki észrevesz olyan dolgokat, amelyeket egy átlagember nem. Az író jól ismeri a világot. Tehát ahhoz, hogy valóban jó légy, sokat kell még tanulnod és fejlődnöd. De ha valóban késztetést érzel az írás iránt, akkor ÍRJ! Sok szerencsét és kitartást :)
2013. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat :)


Én igazából egy ilyen elgondolkodtató történetet írok egy lányról.... Inkább a vöröspöttyös könyvekhez tudnám hasonlítani, de nem írok olyan jól :)

2013. jan. 17. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!