Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A féltékenységből elkövetett...

A féltékenységből elkövetett gyilkosságokat miért szerelemféltésnek hívják a médiában? Hisz Féltés=aggódsz valakiért Féltékenység=birtokolni akarod a másikat

Figyelt kérdés

Két különböző érzés. Az egyik szeretetből fakad, a másik önzésből. Egy lapon sem említhető.

Az ilyen gyilkosságok birtoklási vágyból vannak, semmi közük az aggódáshoz.


2013. jan. 19. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
A hivatalos jogi nyelvben a féltékenység megnevezése a szerelemféltés, ez pedig egy régies alakból jön.
2013. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A hivatalos jogi nyelvben nem hallottam még ezt a kifejezést a féltékenységre.
2013. jan. 19. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a hivatalos megfogalmazás. Ugyanaz, mint az öngyilkosságot "tragikus hirtelenségnek" nevezni, holott lehet, hogy az illető már jóideje készült rá, vagy nem is halt meg azonnal. Amúgy a "szerelemféltés" nagyon pontos kifejezés erre az esetre: az elkövető attól való félelmében öl, hogy ne kelljen szembesülnie azzal, hogy az áldozata már nem belé, hanem másba szerelmes.
2013. jan. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hol ez biztos nem hivatalos kifejezés, csak (többek közt) az újságírók szokták használni.


"Amúgy a "szerelemféltés" nagyon pontos kifejezés erre az esetre: az elkövető attól való félelmében öl, hogy ne kelljen szembesülnie azzal, hogy az áldozata már nem belé, hanem másba szerelmes."


Egyáltalán nem pontos. Az ilyenek birtoklásvágyból ölnek, és előtte is rendszeresen alázták, bántották az áldozatukat. Ez se nem szerelem, se nem féltés. Attól félnek, hogy már nem függ tőlük az áldozatuk, nem tudnak hatalmat gyakorolni felettük. Senki sem kényszerítheti rá a másikra, hogy hogy döntsön, hogy érezzen.

2013. jan. 19. 17:50
 5/6 A kérdező kommentje:
elírtam, az elején Hol- nélkül értem.
2013. jan. 19. 17:51
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem is teljesen téves kifejezés mint sok más hivatalos kifejezés is.
2013. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!