Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a Magyar emberek...

Szerintetek a Magyar emberek a legjobbak a világon?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy a Magyar nép egy szeretetre méltó közösség.Vendégszerető, összetartó, toleráns, befogadó.Ez vajon igaz?

Mert nekem nem ez a tapasztalatom.Kíváncsi vagyok, kinek mi a véleménye.


2013. jan. 20. 01:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is a magyar az kis M.

Másodszor én nem tapasztalom, hogy összetartó lenne, toleránsnak aztán meg végképp nem. sokan mondják azonban, hogy tényleg vendégszerető, de az is biztos, hogy ha egy idegen ajkú leszólítana valakit az utcán, kevés az esélye, hogy az tudna válaszolni, még ha angolról is van szó. Befogadónak sem gondolom, mert még a magyar sem szereti a magyart sokszor, és áskálódik ellene, most egy román, kínai és bármilyen másik embert még inkább utálna, mert elveszi tőle a segélyt, a munkahelyet, olcsó, rossz minőségű dolgaival zavarja az üzletét, vagy azt veszi meg, és szidja a minőségét.

2013. jan. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
-M+m
2013. jan. 20. 01:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Els@nek totál igaza van. A magyar nép nem vendégszerető, nem toleráns és a legkevésbé sem befogadó. Vannak emberek akik azok, de a nagy többség sajnos csak panaszkodni, áskálódni, diszkriminálni stb-t tud.
2013. jan. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is egyet kell értenem az elsővel.


Másodszor pedig, ez egy elég merész téma. Nem mintha baj lenne, vannak dolgok amikkel jobb szembenézni, főleg mikor a vak is látja, hogy azért a valóságban hogy állnak a dolgok.


Az egyik nagy hiba ilyenkor, hogy az emberek összetévesztik az egész magyar népet a MOSTANI néppel. Holott baromira nem ugyanaz. A múltban rengeteg dolog van, amire büszkék lehetünk, a jelenben viszont inkább szégyenkezhetünk.


A magyar ember nem vendégszerető- a vendégszeretet feltételez egy alaptiszteletet és alapbefogadást BÁRKIre nézve, de a magyar nem fog egyformán viszonyulni egy osztrákhoz és egy románhoz.


A magyar ember nem összetartó- még egymás közt is képesek áskálódni, hazudni, csalni, stb.


A magyar ember nem toleráns- Itt látom a legtöbb vitát a melegekről például, és itt látom azt is leginkább, hogy az emberek nem tudják kezelni a másságot SEMMILYEN téren, itt van az, hogy ha valaki valamit másképp csinál, akkor azt kinézik, kigúnyolják, stb.


A magyar ember nem befogadó- Az összes feljebb említettek miatt.

2013. jan. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nos, egyetértek.Valóban, nemhogy befogadó lenne, inkább kiközösítő.Nemcsak hogy A MÁS embereket, maguk közül is kirekesztik az úgynevezett kakukktojásokat.

Megfigyelem néha, hogy kikből áll egy állítólagosan összetartó klikk.Igazság szerint szerencsésebbnek érzem magam hogy kitaszított vagyok, mintsem hogy olyan körökben mozogjak.Hihetetlenül közönségesek, taplók, soviniszták, rasszisták, rosszmájúak, köpönyegforgatóak és rosszindulatúak.Általában a kisebb klikkeket célzom meg, mert ott néha pár műveltebb ember is akad.

Sajnálatos, hogy ennyire elhülyülnek az emberek a média ,a képzetlenség, a nevelés és a szűk látókörűség miatt!

2013. jan. 20. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Pár tipikus példa:


Vendégszerető: "mit jönnek ezek a turisták a hülye nyelveikkel, majd akkor segítek nekik, ha megtanulnak magyarul. Hiszen Magyarországon vagyunk."


Összetartó: "ha külföldre költözöm, biztos, hogy nagy ívben kerülni fogom a magyarokat és azt is letagadom, hogy onnan származom."


Toleráns: "mit vonulgatnak már megint ezek a mocskos b#zik ahelyett, hogy a bányában fejtenék a követ?"


Befogadó: "a kínaiak és az arabok húzzanak szépen vissza Kínába vagy a sivatagba, én sem költözök hozzájuk"


Nyilván nem az egész társadalom ilyen, de szép számmal lehet hallani hasonló dolgokat.

2013. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Van benne igazság, nem mondom azt hogy különb lennék, hisz az ember nem tagadhatja le honnan származik, maximum próbál másként viszonyulni a dolgokhoz mint az átlag.

Általában próbálok segítségére lenni az embertársaimnak, még a cigányoknak is segítek, ha úgy esik.Pl ha babakocsival vannak, akkor nem tudom nézni hogyan kínozza fel a gyerekét a villamosra.Segítek neki, mert az emberségem ezt akarja.A munkahelyen is szívesen segítek, megkérdezem hogy tudok-e hasznosat tenni, amivel segítem a munkájukat.

Az áruházakban is volt rá példa, hogy segítettem párszor, ha látom hogy egy gyenge hölgy nagy számára nehéz dobozokat, kipakolom helyette.Mivel dolgoztam a kereskedelemben, így tudom hogy nem olyan laza munka az.

Volt olyan, hogy mentem a plázában, és egy fickó megtartotta nekem az ajtót, aztán beszélgetésbe elegyedtünk, láttam hogy van valami a fején, ő elmondta hogy Zsidó származású.Nagyon jól elbeszélgettünk igaz csak angol nyelven.Volt hogy Kínaiak hívtak meg vacsorázni minket, nagyon rendesek és barátságosak voltak.

Nagyon sok meleg ismerősöm van, sosem ártottak nekem, nem lettem meleg azért mert barátkoztam velük.Szóval, sosem értettem miért kell utálni mindent és mindenkit ami nem olyan mint mi.Nem nézem le a kövéreket, a soványakat, az úgynevezett csúnyákat sem.

Mikor pestre költöztem, akkor volt rá példa, hogy a buszmegállóban szemetet szedtem, mert zavart.De ma már nem érdekel.A Magyarokkal nem lehet semmit megértetni, mert iszonyatosan értetlen, konzervatív fajta.

A legtöbbel beszélni sem szeretek, mert nagyon áskálódnak már az elején.Családi állapot, anyagi helyzet, szokások, szexuális szokásokról faggatóznak, aztán azon évődnek egymás között, adott esetben felhasználják ellenem.Undorító, a legtöbb munkahelyen ez a helyzet.Az sem ment meg, ha nem beszélsz, mert akkor meg kiközösítenek, megaláznak ahol tudnak.Vagy velünk, vagy ellenünk szisztéma működik.Egyszerűen hányinger kerülget, ha dolgozni kell menni.Nem azért mert dolgozni kell, azzal minden rendben, dolgozni szerintem jó.Az egész munkahelyi légkört azok az emberek szennyezik meg, akik folyton mindent tudni akarnak másokról, mindennel foglalkoznak a saját dolgukon kívül.

Értelmes témára nem lehet számítani, napi terítéken mások szexuális élete, tulajdonsága, kinézete, viselkedése.Ha nem ezek, akkor a tv műsorok, mónika, győzike, való világ, x-faktor...stb.Ezért nem jó itthon az élet számomra, mert nem hagyják békén az embert.

Mesélték páran, akik külföldön vannak, hogy nyugodtabb az élet.A munkahelyeken, ahol csak külföldiekkel vagy együtt, nagyon ritka hogy az emberhez szólnak.A munkahely az munkahely, nem traccsparty!

Nos, én jobb szeretem, ha szól a zene a fülemben és halad a munka.Nem szeretek beszélgetni, mert eddig még mindig csak ráfaragtam.

2013. jan. 20. 13:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csak rossz tapasztalataim vannak a magyarokkal kapcsolatban. Nem is a konzervatív jelzőt használnám rájuk, sokkal inkább a primitívet. Rosszindulatú, áskálódó, magukat mások fölé helyező, nagyképű nép, ahova átok, ha az ember másképp gondolkodónak születik, ugyanis itt elnyomják azt. Nagyon szeretnék már kimenni innen, ha páromat is sikerül rávennem és jövő télen meglesz az államvizsga, rögtön cuccolok. Engem megbetegít ez a légkör, és messze nem első sorban az anyagiak miatt akarok kimenni.
2013. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!