Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelen az irónia kifejezés?

Mit jelen az irónia kifejezés?

Figyelt kérdés

példát tudtok írni?

ez irónia? egy jó buli után valaki azt mondja hogy "örült hogy eljöhetett" mármint nem a buliba mehetett el hanem onnan jött el de ezt humorosnak állítja be?


2013. jan. 23. 16:50
 1/4 aspikami ***** válasza:

Ez nem irónia. Ez szar xD

Az iróniát a helyzet adja és az h értik-e a társaid.

2013. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem köszönöm csak nem voltam tisztába ezzel de valamit nagyon összekeverhettem :))
2013. jan. 23. 17:09
 3/4 aspikami ***** válasza:

Írok 1 példát:

Mész 1 haveroddal és megszólítassz 1 csajt. Ő visszautasít. Erre a haverod: Látom be jössz neki

elég béna példa de a lényeget talán leszűröd belőle :D

2013. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 rajcziz ***** válasza:
Irónia - amikor az, amit mondasz, nem szó szerinti jelentést hordoz. Például. Valaki megkérdi: Tetszett a film? Erre te: Nagyon. De egy egyedi hanglejtéssel, amiből kitűnik, hogy valójában porzasztónak találtad a filmet.
2013. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!