Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek van olyan szó/kifejezés...

Nektek van olyan szó/kifejezés, ami nagyon idegesít benneteket, hogy legtöbbször rosszul használják? (Nem nyelvtanilag, hanem jelentés szempontjából. )

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 21:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nincs valaki tisztában az antiszociális szó valódi jelentésével, és olyanra mondják, aki csak szimplán nem szeret társaságban lenni és visszahúzódó.

Az is, amikor a skizofréniát a többszörös személyiséggel azonosítják.

2012. nov. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Jaj, az utóbbi engem is nagyon idegesít, pedig az nem ugyanaz. A tudathasadás az egy másik dolog, bár sokszor lehet a skizofrénia velejárója, én úgy tudom. A másik, ami idegesítő, az amikor az identitást meg az orientációt összekeverik. És egyszer valaki mondta nekem, hogy a kompetencia szót rosszul használják, azóta megfigyeltem, és tényleg. Az illető szerint a kompetenciát tudásként szokták használni, pl. a kompetencia mérés is ilyesmi, pedig hozzáértést jelent. Érdekes dolog egyébként, hogy iylen általános tévedések mi alapján alakulhatnak ki.
2012. nov. 24. 22:44
 3/26 A kérdező kommentje:
De az antiszociálisban is tök igazad van, az is feltűnt már, csak az anynira nem zavar. Köszi a válaszod!
2012. nov. 24. 22:45
 4/26 anonim ***** válasza:
Több percig gondolkodtam, de nem jutott semmi az eszembe, miután elolvastam az első választ már igen. Piriformis szindrómának hívják sokszor a szűkületet is, a depressziót a szomorúsággal azonosítják, ugyanakkor ha megnézzük ezek mind (az relső válasz is) orvosi fogalmak, emiatt nem várható el mindenkitől, hogy ismerje az okokat. Szerintem, ha egy átlagembert megkérdeznénk, hogy a salmonella fertőzés kórokozója baktérium vagy vírus, akkor kevés ember mondana jó választ, mert tudta. Hétköznapi példák meg nem jutnak eszembe, az én környezetemben a jelentésekkel nincs gond a nyelvtani hibákkal viszont van.
2012. nov. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál!

Persze, hogy nem várható el, hogy tudja, de akkor ne használja a szót. Az orvosi kifejezések nem maguktól szállingóznak be a nyelvbe, hanem valakik használni kezdik. Biztos média, meg ilyesmi hatása is.


Tök igazad van pl. a depresszió szóval kapcsolatban, és ez szerintem azért rossz, mert így a valódi depresszióra is sokan csak azt hiszik, hogy olyan "kis szomorúság", levon a komolyságából.

2012. nov. 25. 12:34
 6/26 anonim ***** válasza:
OFF: Igen, tényleg nem jó. A kompetencia nagyon jó példa volt erre, még gondolkodok hátha eszembe jut valami. :)
2012. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 homo ludensz ***** válasza:
Nekem akkor tűnik fontoskodónak valaki ha nem azt mondja hogy 5 órakor tarjuk meg az összejövetelt hanem öt óra magasságában. Ugyanez áll arra hogy egy létesítmény felújítására összegyűlt a pénz így egyszerűen nem fontoskodva hogy a pénzeszközök rendelkezésre állnak. Az eszközök a malteroskanál a szög meg a deszka,festék stb.Sajnos a tv,rádió riporterek s a nyilatkozók egymásra licitálnak fontoskodásban.
2013. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Előző: bocs, csak most vettem észre, hogy írtál.


Második: igen,neked is igazad van, és egy idő ezeket addig csűrik-csavarják, hogy már nehezebben érthető a mondat, mint csak úgy egyszerűen elmondva.

2013. febr. 4. 13:35
 9/26 BringaManó ***** válasza:

Nem mondanám, hogy engem "idegesítenek" az ilyen dolgok (tudok ennél fontosabb idegeskednivalókat is, ha éppen arra van szükségem :-), de érdekes lehet megismerkedni az "ominózus" szó szótári jelentésével is ("baljóslatú, végzetes, átkos, rossz emlékű") – szemben a köznapival ("szóban forgó", "korábban említett").

Ja, és még egy: a szexizmus.

(Ezt azért nagyobb arányban használják helyes értelemben, mint az "ominózust" – és nyilván főleg a férfiak használják jól, hiszen ők logikusabban gondolkoznak, meg általában is okosabbak. ;-)))

2014. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Most várod, hogy az utolsó mondatot vajon szexistának titulálja-e valaki? Ügyes.

Az ominózust nem is tudtam. De szavaknak mondjuk alakul a jelentése. Talán ez nem olyan nagy baj, mint orvosi fogalmakat keverni, vagy egyáltalán szavakat keverni. Ez végülis nyelvhasználati változás.

2014. jún. 24. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!