Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a barátnőmet,...

Hogyan vegyem rá a barátnőmet, hogy tanuljon?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem igen sikerül neki elérni a kettest és ez a tanulási stílusa miatt van. Mivel nem sikerült vele megértetni, hogy nem jól csinálja nem is tudja megtanulni az anyagot. Mindig csak az utolsó pillanatban veszi elő a tanulni valót még ha témazáróra készül is és akkor is végig a mobilján facebookozik és nem tudom tőle el venni a telefont. Sokkal több jó jegye lenne, ha csak egy kicsit tenne a tanulásért. Azt hiszi, hogy ha előbb tanul az adott dolgozatra, akkor nem fogja majd tudni, de ha többször elővenné akkor sikerülhetne neki jobbra is. (az érdemjegy általában karó)


Most azt kérte tőlem, hogy segítsek neki tanulni, mert bizonyos okok miatt minden tantárgyból legalább hármasnak kell lennie. Ez nekem nem fáradság, ugyanúgy tudok mellette tanulni, hogy közben segítek neki, csak ő valahogy nem akarja. De mivel megkért és a barátom segítenem kell neki, de egyszerűen még nem tudtam rá venni, hogy tanuljon.


Már nem ő az első, aki hasonlót kér tőlem. Már több embert sikerült rávezetni a tanulásra. De nála a legnagyobb bökkenő, hogy még nem tudtam megtörni a makacsságát.

Szóval, ötleteket kérnék, hogy miként csináljam?


16/L



2013. jan. 23. 21:45
 1/10 anonim válasza:
hagyd magára.majd rá jön h nem lesz ez így jó
2013. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szabd feltételként, hogy amíg tanultok, nem veheti elő a telefonját. De óránként 15 perc szünetet tartotok, akkor facebookozhat.

Így könnyebb lesz neki is, mert tudja, hogy pontosan meddig kell csak kibírnia a tanulást.

2013. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Edd meg a telefonját, aztán fenyegesd meg, hogyha nem fog tanulni, ő a következő. Garantált a hatás! :D
2013. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ha nincs annyi felelősség érzete,hogy tudja mi a kötelessége és mivel fogja majd valamire vinni az életben akkor kérheted Őt,hogy tanuljon de sajnos hiábavaló... Ez fejben dől el.. remélem azért valahogy sikerül Őt rávenned, ha tényleg mutat rá hajlandóságot .. ha meg nem akkor nem tudsz mit tenni. Saját kárán tanul az ember.. ki előbb, ki hamarabb!
2013. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hagyni kell, hogy megtapasztalja a következményeit, és remélhetőleg ettől majd észhez kap.
2013. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek a második válaszolóval, bár szerintem neki kezdetben sok lenne az egy óra. Talán fél óra az elérhető. Próbálkozz még színes kiemelőkkel, az segít emlékezni és legalább lefoglalja a kezét. Meg kell keresni azt a pozíciót, ahogyan "szeret" tanulni, lehet éppen fekve is. Meg kell találni a napszakot is, nem mindegy, hogy délután vagy este tanul valaki, esetleg hétvégén délelőtt, de a hétvégi délelőtt gyanús, hogy nem fog menni.
2013. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha megkért hogy segíts, az már haladás. Én megállapodnék vele, csak úgy segítenék, ha betartja a szabályaimat: nincs facebook tanulás közben, megpróbál úgy tanulni ahogy én javaslom. Persze ha nem válik be, keresünk újabb módszert.

Megszabnék egy tanulásidőt. Mondjuk minden délután 2 órát, közben egy kisebb szünettel.

2013. jan. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 2 évig próbáltam megmenteni a bukástól egy barátnőmet, aki egyszerűen lusta volt kilépni a Facebookról, és a telefon helyett a tanulni valót venni elő. 2 év után, amely alatt 0, azaz nulla eredményt sikerült elérni, feladtam, meghúzták. Én megpróbáltam, de ha nem, hát nem.
2013. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
Ha Mc*áldsba mentek kérdezd meg a pult melyik oldalán szeretne állni 10 év múlva? Vagy érdekelné e majd egy betanított munka, csak napi 12 óra és minden másnap kell menni...
2013. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:
..vagy három műszakban, délelőtt, következő hét délután, utána levő hét éjszaka, csak "kicsi" hátránya hogy egy hónap múlva azt se tudja mikor van reggel és melyik nap van... de lehet olyat is
2013. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!