Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel tudnám megnyugtatni a...

Mivel tudnám megnyugtatni a barátnőmet?

Figyelt kérdés

Hiába mondta neki az orvos is, hogy nem lesz baj, ő csak emészti magát amiatt, mert nem tudta hogy terhes, ésa napi cigimennyisége fél és 1 doboz között volt.

Most 7 hetes terhes, és 4.-ik hétig szívta a cigit...


2013. jan. 23. 01:56
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Intelligens orvos aki nyugtatgatja, de legalább azóta leállt vele?


Czeizel Endre már nem biztos, hogy egyetértene a dokijával. :(

2013. jan. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azóta leáltt akkor nem lesz semmi baj. Én is cigiztem, 4. hétben, a kimaradt mensinél tudtam meg teszt alapján, azonnal leraktam a cigit azóta sem gyújtottam rá. Mondd meg neki, hogy a stressz és önmarcangolás is árt ám a magzatnak, még a végén el fog vetélni. A baba érdekében abba kéne hagynia ezt a nyafogást.
2013. jan. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja mégvalami. Még olyankor nincs összekötve az anya és a gyerek ilyen szempontból. A köldökzsinór sincs még kifejlődve szóval nem jutott át a babához.
2013. jan. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
48%
Első! Czeizel Endre elmehet valahova... ha tehetné(lehet titokban jó pénért teszi is) ivarválogatná az embriókat,meg hát ugye a gyerekek pénzért kiközvetítése nevelőszülőknek sem egy emberséges tett... kérdezőnek válaszolva,én is ideges lennék,mert ha valami baja lesz a kicsinek,soha nem lehetnék nyugodt,hogy nem én okoztam.Amúgy minden kihat a kicsire,nem csak az,ami a terhesség késői szakaszában történik.Ha az én szervezetem nincs a toppon,mert nem figyelek magamra,az is kihat a magzatra,mert belőlem fejlődik.
2013. jan. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ettől nem lesz semmi baja, olyankor még nincs vérkapcsolat az anya és a magzat között.
2013. jan. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt mutasd meg neki!


"Ausztráliai és új-zélandi orvosok 2500 terhes anyát vizsgáltak meg a terhességük 15. hetében, rögzítették dohányzási szokásaikat, majd figyelemmel kísérték a szülés kimenetelét.


A kismamák 80 százaléka nem cigarettázott, 10 százalék korábban dohányzott, de abbahagyta, 10 százalék pedig a vizsgálat időszakában dohányos volt.


A dohányos kismamák 10 százalékának idő előtt született meg a gyermeke, és 17 százalékának kis súlyú volt a babája.


Viszont nem volt különbség azok között, akik sosem cigarettáztak és azok között, akik azelőtt dohányoztak, de a 15. hétre már leszoktak róla. Mindkét csoportban 4 százalék volt a koraszülés és 10 százalék a kis születési súly gyakorisága.


Az adatokból a tanulmány levonja a következtetést, hogy a dohányzás súlyos káros hatásai visszafordíthatók, ha az anya a terhesség korai szakaszában leszokik a cigarettáról."


[link]

2013. jan. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, természetesen lerakta a cigit.
2013. jan. 23. 15:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a 4. héten abbahagyta, akkor az ég világon semmi baja nem lesz a babának!! Nagyon jól tette, hogy lerakta, biztos jó anya lesz!! Ha te vagy a baba apukája, akkor vedd el feleségül!! :-)
2013. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha nincs vérkapcsolat,akkor a magzat,illetve akár zigóta,miből fejlődik,nő,ha nem az anyából?jajj,de nagyon érteket hozzá...sebaj,nyugtassátok magatokat általánosításokkal,és önámítással.az hogy a gyereken nincs közvetlen nyoma annak,hogy az anya dohányzott,még lehet kihatássak a gyerek későbbi életére.Például kutatások(csak igy általánosan,mert itt így divatos,kis önigazolás)kimutatták,hogy nagyobb százalékban lesz függő a gyerek,ha az anya dohányzott a terhesség alatt.Mindegy,hogy a 12.hét előtt,vagy után...és még hosszan lehetne sorolni a közvetett okozatokat,de hát a lényeg,hogy nyugi legyen,így nem teszem :)
2013. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!