Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért félek a "kisebbségtől"...

Miért félek a "kisebbségtől" ok nélkül?

Figyelt kérdés
Lány vagyok. Néha amikor buszon utazok feljönnek "kisebbségi" fiatal pasik is, csapatba verődve, 3-an 4-en, menő öltözékben. Volt, hogy mellém is leült az egyik. Soha nem szólnak be, nem akarnak kirabolni, letapzni, stb. Én meg teljesen bemereved mint a cövek és nézek ki az ablakon. Nem mondom, van bennük valami "terpeszkedős", de ettől függetlenül ott elég rendesek. (hallottam már drogok elítéléséről beszélni, láttam a haverját megkínálta rágóval, nem büdösek, nem rágóznak csámcsogva, és egyszer mikor a ruhám odaért a melettem lévő ülésre, akkor udvariasan szólt nekem, amikor oda akart ülni)
2013. jan. 24. 00:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%

Azért mert a sok ok-nélkül-rasszista szövegek mennek mindenhol, és megfertőzik annak is az agyát, aki egyébként normálisan gondolkodna.

Nekem soha nem jutott eszembe jutott senkit megkülönböztetni pláne nem elítélni! Azért mert zsidó, vagy cigány, vagy akármi, soha nem is értettem, mikor másokat szitkozódni hallottam, de mostanában ANNYIRA megy a gyűlölködés, hogy alattomosan bekúszott az elmémbe, és ha valaki "kisebbség" azt azonnal megjegyzem magamban, holott régebben eszembe nem jutott volna.

2013. jan. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ok nélkül?
2013. jan. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
A rendorno sem felt ok nelkul.
2013. jan. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ok nélkül?
2013. jan. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

"a sok ok-nélkül-rasszista szövegek mennek mindenhol, és megfertőzik annak is az agyát, aki egyébként normálisan gondolkodna."


A kérdező teljesen normálisan és racionálisan gondolkodik. Természetes dolog, hogy az ismeretlen/idegen dolgokat fenntartással kezeljük, legyen az egy ismeretlen egzotikus étel, vagy akár egy eltérő kultúra képviselője.


És ez az óvatosság igencsak indokolt, ha a cigányokról van szó. Lehet rasszistázgatni, de ettől sajnos a tény tény marad: van egy 800e főt meghaladó minoritásunk, amelynek két ezreléke (0.2%, ~1600-2000 fő) rendelkezik felsőfokú végzettséggel, túlnyomó többségük képzetlen, a munkaképes korúak 85-90%-a munkanélküli, jelentős részük analfabéta, bűnelkövetési mutatóik pedig "egekben" vannak (különösen az emberek biztonságérzetét közvetlenül befolyásoló erőszakos és vagyon elleni bűncselekményeknél). Az adatokat nem az ujjamból szoptam: Raduly József, a fideszes lungo-drom alelnöke nyilatkozta nemrég. Tévedne?


Nem kell senkinek sem "fertőzni" az agyát, elegendő belenézni a hírekbe: a "pitiáner" tyúk-, fém- és zseblopásoktól a rablásokon át a brutális késelésekig, gyilkosságokig igencsak széles sajnos a skála, és valahogy nem a dán koronaherceg kíséretéből kerülnek ki az elkövetők. Sorolhatnám demagóg módon az utóbbi évek nagy vihart kavart eseteit, vagy összeszedhetném az előző hét kevés nyilvánosságot kapott "egyéb" eseteit, de nincs értelme. Egyrészt mindkét lista hosszú lenne, másrészt ezeket gyűjtsék az erre "szakosodott" portálok, blogok.


A kérdezőnek viszont szerencséje volt, akkor és ott találkozott néhány emberrel, akik - bár kicsit jobban lebarnultak - nagyrészt képesek voltak "emberi", beilleszkedett viselkedésre. Ez sajnos a cigányok között a ritka kivétel.


Mindezt írom úgy, hogy van a szoros baráti körömben roma, ám a származása soha nem került előtérbe. Külföldön él, mert elege lett abból hogy a saját "fajtája" (őt idézem!) köpi le, ha kiderül, hogy műszaki területen van diplomája van és beszél 3 nyelven.

2013. jan. 24. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
A tisztelt "ok nélküli" válaszolónak üzenném hogy vegyél magadhoz párat,vagy ha nagyon szűkös a lakásod látogass el Borsodba,vagy Miskolcra. Érdeklődve várom(ha túlélnéd) a kirándulás utáni beszámolód.
2013. jan. 24. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Talán nem ok nélkül....
2013. jan. 24. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele mint a kérdező,azóta különösen mióta egyszer hárman kiraboltak,de tudom (mivel ismerek is olyat),hogy van normális is csak sajna ritkább.
2013. jan. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Joggal, mert tudod miket csinálnak.

Akár meg is ölhetnek,akkor is nekik mindent lehet.

2013. jan. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

Bándy Kata sem félt tőlük. Fő a bizalom!


A nyugdíjas idős nénik is saját magukat verik agyon, szinte minden napra jut egy önagyonverés az országban.


A terménylopás és falopás mögött is az erdei mókusok állnak.


Rendes, dolgos emberek a romák, ki mer mást mondani?

2013. jan. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!