Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy szervezet hol hirdethet,...

Egy szervezet hol hirdethet, kérhet anyagi támogatást következmények nélkül?

Figyelt kérdés

Van erre valami szabály?

Egyetemisták vagyunk és egy ilyen kis kreatívkodós csoportot csináltunk szegényebb sorsú gyerekeknek.

Szükségünk lenne ehhez ugye eszközökre, pl zsírkréta, ecset, festék, stb..

Szeretnénk meghirdetni ezt itt-is ott is, csak nem tudjuk, hogy egy civil szervezetnek hol szabad és hol nem..

Tud valaki ezügyben nekünk segíteni?

Köszi:))



2013. jan. 14. 18:09
 1/7 poet1 ***** válasza:
Sziasztok,nekem van egy pár száz fős adománygyűjtő szolgálatom. Mi önfenntartóak vagyunk,vagyis a termelésből fedezzük a kiadásokat. Csak civikektől lehet kérni,mert amíg nincs jogilag bejegyezve és besorolva,nem vagytok jogosultak állami támogatásra sajnos. Jogi vonzata mindenképp van,mert így is igazoltathatja bárki, h mit hova költötök.
2013. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Akkor például tescohoz, vöröskereszthez ne is forduljunk ilyesmi miatt, ugye?

2013. jan. 14. 18:30
 3/7 poet1 ***** válasza:
Más,ha hivatalosan fordultok hozzájuk,és más,ha civilben. Az a gond,hogy a Tesco pl szerződése eladásról szól. A Vöröskereszt pedig mint szervezet jogilag a többcélúság keretein belül van,mely rendszerek jogérzékenyek,vagyis az extrák beleesnek a btkba. Azt javaslom,kezdjétek kicsiben,és jussatok el oda, hogy ők akarják a segítést felajánlani. Én is így tettem.
2013. jan. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 poet1 ***** válasza:
Csak az számít ami le van írva. Ilyeneket kérdezhetnek: mik a konkrét céljaitok,mik a forrásaitok,eszközeitek, van e kuratórium, stb. Megpróbálhatok én is segíteni, de tudni szeretném,hogy tárgyi vagy anyagi adomány lenne szükséges?
2013. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

4-es válaszolónak: tárgyi adományra is lenne szükségünk, sőt azt hiszem legfőképp arra, ilyen festék, ecset, stb.

2013. jan. 14. 21:18
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor fordulhatunk pl a tescohoz civil szervezetként és hivatalos úton is?

Így visszaolvasva nem egészen értem.

2013. jan. 14. 21:54
 7/7 poet1 ***** válasza:
Már értem,mert ez nem volt világos. Persze,de a legszerencsésebb,ha személyesen konzultáltok egy döntéshozóval és elmondjátok hogy kik vagytok és mi a célotok. Tárgyi segítséget esetleg adok ha kell,mert több iskola is hozzánk tartozik. A gyerek megkéri a szülőt,vegyen egy doboz festéket,azt behozza,ezt pedig 300an megteszik. Ok?
2013. jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!