Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet mondani arra, aki...

Mit lehet mondani arra, aki az "én", "engem", "nekem", "velem", stb. szavakat rendszeresen nagybetűvel írja?

Figyelt kérdés

2013. jan. 24. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennél már csak az a jobb, ha a Nekünk, Minket, Velünk, Hozzánk szavak is nagy betűvel vannak írva.

Önzés, egoizmus és modorosság, közhelyesség egyben.

2013. jan. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ego... én eddig olyan emberrel találkoztam, aki a Neked, Te szavakat írta nagybetűvel és ez nekem nagyon tetszett.
2013. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az más, bár egy kicsit talán az is túlmodoros, ha el van túlozva.
2013. jan. 24. 11:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem bírom, ha valaki az ilyen szavakat nagybetűvel írja (persze kivétel mondat elején). Számomra sem az "Én", "Te", "Neked", "Velünk" sem elfogadható. Az egyetlen, ami egy icipicit jobb - bár szerintem ezt is érdemes kerülni - az az "Ön". De alapvetően miért nem lehet alkalmazni a magyar helyesírás szabályait?
2013. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd el neki, hogy miért nem szokás ezeket nagy kezdőbetűvel írni. Vagyis:

A személyes névmásokat alapértelmezetten kis kezdőbetűvel írjuk, hiszen nem tulajdonnevek. Olykor a másik iránt tiszteletünket kifejezendő nagy betűvel kezdjük őket, pl. "Tisztelt Uram, kérem Önt..."

Mivel magadat nyilván nem szólítod meg, pláne nem kitüntetett tisztelettel, a saját magadra utaló személyes névmások nem tartoznak ezen kivételek közé.

2013. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!