Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik még valahol (bárhol)...

Létezik még valahol (bárhol) a Földön olyan sziget, szigetcsoport, állam, vagy közösség, amely - a lehetőségekhez képes - elzárt az általunk ismert civilizációtól, társadalmaktól?

Figyelt kérdés
Szeretném végleg elhagyni Európát, nem szeretnék olyan társadalomban élni, ahol ennyire korlátok közé szorítják az életem. Nem vagyok hippi, de jó lenne egy sziget, ahol mindig süt a nap, alhatok a szabad ég alatt és felelősséggel alig járó munkát végezhetek. (akár takarítás, gyümölcsszedés, bármi, csak ne irodában kelljen dolgoznom) Nem akarok félretenni, megtakarítani, befektetni. koszt kvarte elég.
2013. jan. 24. 13:53
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Ha megkaptad a választ, szólj légy szíves nekem is, veled tartok:)
2013. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve olvastam az NG-n egy szigetről, ahol a leszállni akaró helikoptert dárdákkal dobálták. Nem tudom, azóta mi van velük, szívesebben fogadják-e a vendégeket :D
2013. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Pedig az jól hangzik! Emlékszel még esetleg a sziget nevére?
2013. jan. 24. 15:14
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szerintem róluk lehetett szó. Nem dárda volt, hanem nyíl :)

2013. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cikket, elolvastam!
2013. jan. 24. 17:24
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha segit, görög szigeteket ugy tudom még meg lehet venni kb. 10 000 000 Ft-nyi penzekért, s akkor a tied, vldve vagy a hatoságtól. Persze a kalózoktól neked kell megvédened magad...
2013. jan. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Piros Disznó!

Esetleg tudnál adni egy linket?

2013. jan. 25. 03:45
 8/19 anonim ***** válasza:

Az a baj én ezt 15 éve hallottam. Mikor kezembe került a budapesti lakásom ára. Lehet azóta érvényét vesztette, 15 év nagy idő.

Mindenesetre én végül egy vidéki házat vettem hatalmas kertel.

2013. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

hát sztem meg baromi sok ilyen van, amelyek ugyan hivatalosan tartoznak valamely országhoz, csak éppen annyira elhagyott terület, hogy a benszülöttek még azt se tudják, mi az a ruha ... nézd csak meg pl Szudán déli részét, tele van olyan törzsekkel akik egy farokban terelgetik egész nap a teheneiket meg gyűjtögetik a növényeket és tök jól elvannak. és irigylem is őket ... volt konkrétan róluk is egy dok. film, és pl akkor jártak arra először civilizált emberek, azt se tudták mi az az autó meg a ruhás emberekre is úgy néztek, minta isten ment volna el hozzájuk, és ez nem film, tényleg vannak még ilyen helyek, igaz, egyre kevesebb, de szóval vannak.

Vagy még az amazóniai őserdő ilyen, csak állítólag ott nagyon vad indián törzsek vannak, és egy idegent rögtön kinyírnak, + hallottam Pápua- Új Guínea egy szigetéről is, ahol a mai nap is még kannibál törzsek is vannak, és a forgatócsoport is csak messziről, egy szakadékkal elválasztott, biztonságos hegycsúcsról mertek kamerázni.


Na ezekhez biztos nem mennék, de pár afrikaihoz lehet h szívesen kinéznék, ők barátságosabbak is, na csak én értem a civilizációs utálatodat, viszont a másik végletet is kemény dolog ám megszokni egy olyannak, aki itt nőtt fel. Meg innen nézve nagyon vonzó az az élet, csak aztán lehet, hogy az első nyavalya elvisz mert a falu kuruzslója nem tud meggyógyítani, vagy éppen ha nagy ünnepély közepette körülmetélnek, azt se éled túl ... szóval gondold át azért :) de ha találsz valami elfogadható helyet, lehet h én is mennék veled amúgy!

2013. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, el innen mert itt csak meghülyülni lehet!

Én jártam Jakartában. Ha elmész ott az Old Harbor környékére akkor látni fogod azokat a hajókat, amik még ma is egy az egyben úgy néznek ki mint az Onedin hajója, egy szál pallón egyensúlyoznak a az egy szál ágyékkötőbe öltözött rakodók. Egy olyan hajóra viszonylag kis pénzért fel lehet kérezkedni, de aztán onnantól kezdve az ég lesz veled... Piszok szép helyekre lehet onnan eljutni - de a visszaút nem garantált! Két problémája van egy ilyen vándorlásnak: az egyik, hogy ahol szép és jó minden (akár milyen vad is) a mi szervezetünk nem ismeri az ottani baktériumokat, betegségeket, és nem is azokat a tüneteket produkáljuk, mint a bennszülöttek, úgyhogy még a varázsló sem jelenthet reményt. A másik a kaja: előbb-utóbb úgyis megeszel mindent, de hogy készülj: én ettem denevért, kígyót, ittam kígyóvért, rovarokat és mindenféle kis és nagy gilisztát, lárvát, csótányt, majmot, kutyát stb. Rászokni nem fogsz... De ha van valami bombabiztos szigetet talász, ahonnan szükség esetén van visszaút, akkor megyek és is veled!... Sok, ilyen helyen hasznosítható dolgot tudok és ismerek...

2013. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!