Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországi magyarok, ti...

Kata 2000 kérdése:

Magyarországi magyarok, ti mit gondoltok az Erdélyi magyarokról? Hát az Erdélyi magyarok a Magyarországi magyarokról?

Figyelt kérdés
Ha semmit, akkor nem kell válasz!

2013. jan. 25. 19:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
Én erdélyi vagyok. És csipázom a magyarokat, bárhol is élnek. ;) És csupa jót gondolok az anyaországiakról is, még ha a tapasztalataim felemásak is.
2013. jan. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
49%
Általánosságban nincs bajom velük, csak azzal, amikor Erdélyben vagyok, és úgy tesznek, mintha nem értenének magyarul, esetleg megfenyegetnek, illetve lekezelő megjegyzéseket tesznek a budapestiekre.
2013. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%
Tisztelettel nézek rájuk, hogy egy elnyomó közegben is képesek (voltak) megőrizni magyarságukat. Nagyon sok anyaországi példát vehetne a külhonba szakadtakról emberségből, hazaszeretetből és kitartásból.
2013. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Amúgy én is Erdélyben lakom... ment a zöld kéz
2013. jan. 25. 20:17
 5/31 anonim ***** válasza:
45%

"Nagyon sok anyaországi példát vehetne a külhonba szakadtakról emberségből, hazaszeretetből és kitartásból."


Ezen hangosan felröhögtem. Inkább nekik kellene példát venniük.

2013. jan. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
megosztanád velünk, hogy miért?
2013. jan. 25. 20:49
 7/31 anonim ***** válasza:
46%

Azért mert mi minden úton támogatjuk a külhoni magyarokat, mi ápoljuk a magyarság kultúráját, nem szégyelljük a nyelvünket, mi építjük és tartjuk fent az egész kulturális infrastruktúrát az adóforintjainkból.


A külhoniak mit tesznek azon kívül, hogy "megmaradnak magyarnak (és további ÜRES közhelyek)"?

2013. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 rajcziz ***** válasza:
92%

#7-es

Ti tesztek meg mindent a magyarság, a magyar nemzet fennmaradásáért? Ennek talán az is része, hogy megkülönböztetsz "külhoni" és "anyaországi" magyarokat?

Habár nem erdélyi (felhívom a figyelmet a kis kezdőbetűre, kedves kérdező) magyar vagyok, de én sosem szégyelltem az anyanyelvemet, csupán megtanultam mellé egy másik nyelvet is anyanyelvi szinten. Korábban eljártam minden összejövetelre, ami a helyi magyarsággal volt kapcsolatos (most már azért maradok távol, mert egyszerűen felháborítónak találom az itteni magyarok hozzáállását némely dolgokhoz), és meglepődnél, hogy mennyi magyar kulturális közösség működik Magyarország határain kívül.

Abban igazad van, hogy a magyar állampolgárok rengeteg pénzt adnak a "külhoni" magyaroknak. Ha ez megnyugtat, ezzel én sem értek egyet.

2013. jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%

ma 21:00


Azért kicsit röhejes, hogy mi adunk mindent, lényegében mi vagyunk a magyarság túlnyomó többsége és akkor jönnek (főleg az erdélyi magyarok) és betolják az arcunkba, hogy mi nem vagyunk elég jó magyarok, bezzeg ők, akiket hú de nagyon elnyomnak, micsoda ősi magyar érzelműek és még példát is kell róluk vennünk. Hát tudod mikor!

2013. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 rajcziz ***** válasza:
75%

Ti adtok mindent? Ezt hogy érted? Igen, tényleg a Magyarországon élő magyarok alkotják a világ magyarságának nagy részét. És akkor mi van? Ettől talán többet érnek más magyaroknál? Nem. Többet ér egy nem Magyarországon élő magyar egy Magyarországon élőnél? Nem.

Bevallom, néha én is túlzásnak érzem az Erdélyben élő magyarok viselkedését, de meg tudom érteni őket, habár ez nem jelenti azt, hogy egyet is értek azzal, amit csinálnak. Azt viszont neked is el kell ismerned, hogy nem-magyar közegben az igazi feladat magyarnak maradni. Magyar közegben az ember magyar marad.

2013. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!