Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországi magyar, te...

Magyarországi magyar, te hogyan viszonyulsz a határontúli magyarokhoz?

Figyelt kérdés
Leginkább a szlovákiai magyarokra lennék kiváncsi. Magyarnak tekintesz minket, én annak tekintem magamat, mennyire tiszteled a szlovákiai költőket/ írókat pl. Grendel, Fábry.
2012. júl. 9. 23:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
91%
Persze, a szlovakiai magyar is ugyanolyan, mint aki Mo-n él :) Szlovakiai költőket nem igazán ismerem..
2012. júl. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
* szlovákiai magyar költő
2012. júl. 10. 00:13
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Én azt tartom magyarnak, aki önmagát is annak tartja. :) Ha valaki egy másik országban született például Kínában, de ideköltözött Magyarországra, huzamosabb ideje itt él és magyarnak tartja magát, akkor az én szememben is az lesz.
2012. júl. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben te magyarnak vallod magad én ezt tiszteletben tartom, és én is magyarként tekintek rád. Egyébként nem a hovatartozása alapján ítélek meg embereket, hanem a cselekedetei alapján.
2012. júl. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Annak tekintem ami a papírjain van. Egyébként meg nem érdekel, ki milyen nemzet, aki normálisan viselkedik, azzal nincs bajom, felőlem bennszülött is lehet.
2012. júl. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Magyarnak tekintem őket, nem is kérdés. Pár agyalágyult keveri azonban az állampolgárságot és a nemzetiséget, mint az egyel előttem lévő is. Őket sajnálni kell, mert elmagyarázni nem lehet nekik, hogy a kettőnek köze sincs egymáshoz...
2012. júl. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
természetesen magyarnak tekintem. de főként az erdélyi magyarokról mondják az itt élő magyarok, és én ezzel nem értek, mert szerintem az erdélyi magyarok semmivel sem jobbak, semmivel sem magyarabbak mint mi. ugyanolyan emberek, mint mi.
2012. júl. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Aki a facebookon szlovákul írja a nevét, azokat nem értem.

Van egy olyan érzésem, hogy pár évtizeden belül, önkéntes alapon eltűnik a felvidéki magyarság.

Az írókat, költőket nem ismerem.

2012. júl. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

Magyarnak tekintem azt, aki magyarnak vallja magát, lényegtelen, hova született: a trianoni határon belülre vagy kívülre. Semmi bajom a határontúliakkal, szerintem kedvesebbek, emberibbek, mint mi, "hazaiak", viszont nagyon félre vannak tájékoztatva arról, mi mit gondolunk, hiszünk róluk.

Felvidéki művészek közül csak Márait ismerem, eddig csak tőle olvastam.

31N - Debrecen

2012. júl. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te magyarnak vallod magad, akkor elfogadom. Hogyan tekintek Rátok? Már a kérdés értelmetlen. Ugyanúgy, mint az itthon élő magyarokra, semmi különös. Amúgy Te sem vagy különb magyar, mint azok, akik Erdélyben vagy Szerbiában élnek kisebbségként. Én mind2 helyen voltam már, és habár van egy kis tájszólásuk, de mégis sokkal normálisabban voltak, mint az itthon élő magyarok. Miért? Mert nagyobb az összefogás, kitartanak egymás mellett és nem minden második szavuk a b* meg.


Költők? Hát, én nem vagyok valami műkedvelő, nem is ismerem az általad felsorolt írókat/költőket. Én Paulo Coelho-t szeretem nagyon :D

17/L

2012. júl. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!