Miért ilyen passzív?

Figyelt kérdés
Van egy férfi ismerősöm, egy helyen dolgozunk. Néha muszáj hivatalos ügyekben emaileket váltani, ilyenkor teljesen közömbös, élőben viszont közvetlenebb, elviccelődünk, mesél magáról stb. Sejti, hogy nekem tetszik, szoktam vele hülyéskedni, ha élőben teszem akkor ő is ironizál, vagy nevet, de emailezésnél távolságtartó. Ha a beszélgetésünknél valami célzást teszek hogy nekem tetszik, akkor hallgat, sosem szól semmit. Honnan tudhatnám meg hogy tetszem-e neki? Vagy ez egyértelműen nem? Viszont mindig néz, és sok dolgot tett már értem (hátam mögött megvédett, titokban dicsért másoknak), és ha azt mondom neki hogy találkozzunk, nem zárkózik el. De sosem történik semmi. Nem vagyok egy bányarém, ettől függetlenül lehet hogy valóban nem tetszem neki. Ti mit gondoltok? Érdemes vele valamit kezdeni, vagy hagyjam?

2013. jan. 25. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hivatalos levelezésnél nem szokás bizalmaskodni. Ha vette az adást, hogy tetszik neked, és akarna valamit, akkor lépne. Úgy tűnik, igazán gáláns a munkatársad, de az hogy kedves veled, még nem jelent semmit. Talán nem akarja keverni a munkát és a magánéletet, de valószínűbb, hogy egyáltalán nem akar semmit tőled.
2013. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazából, van egy 7 éves kapcsolata amit úgy kb. mindenki előtt titokban tartott, nem beszélt róla senkinek.... lehet ez volna az ok?:S
2013. jan. 25. 20:46
 3/15 anonim ***** válasza:
hát, ha nem volt, hanem van, akkor gondolom ennyi :D
2013. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Gondoltál már rá, hogy megmond neked tetszik ő?
2013. jan. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, de nem merem, mert ha elküld összetörök... Évek óta szeretem
2013. jan. 26. 14:47
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsd el. Egyértelmű, hogy nem akar tőled semmit, csak nem akar megbántani. Az hogy valki kedves veled, még nem jelent seemit. Ne képzelj bele többet, mint ami.
2013. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Inkább te miért vagy passziv?

Maximum annyit mond h most jól elvan a mostani bnőjével.

Nincs azzal semmi gond. Majd ha az már nem él esetleg, akkor tudja hogy van más is.


Másik: Senki miatt nem éri meg összetörnöd magad.

Ez egy másik problémakör és fontosabbnak kéne legyen sokkal annál mint hogy van e valakid. Önértékelés :)

2013. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerinted mondjam el neki hogy érdekel? Vagy hogy megismerném jobban? Igazából nem tudom mi játszódhat a fejében, mert nem az a védelmező típus, meg olyan aki foglalkozik a másikkal, értem meg a hátam mögött számtalanszor kiállt. Ha nem is "szeret" vagy érez valamit, biztos hogy kedvel, annyi rossz húzásom volt már felé, és mindig "megbocsátott". Ezt nem fejteném ki, de sosem tolt el magától. Szerintem ezt tudja hogy szeretem - a megnyilvánulásaimból, de biztos nem lehet benne, azt is hiheti hogy szórakozom vele, mert sokszor ironizálok. Úgy irigylem azokat a nőket akik oda mernek magabiztosan állni az illető elé és kerek perec elmondják h ez van, és mit lép erre a férfi... Erőt kéne vennem magamon. Max elutasít és megmondja hogy szereti a barátnőjét.
2013. jan. 26. 18:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát ha el szeretnéd mondani, akkor mondjad, sokat nem veszithetsz. Azonban egy kis önkiállást kaphatsz ha mást nem is.


Egyébként meg mondod hogy tartasz attól, hogy visszautasit. Nade visszautasitani csak a közeledést lehet. Azt, ha kifejezed hogy teszik neked, inkább csak elfogadni lehet. (Nem tudom elképzelni, hogy azt mondaná, áá nem is tetszem neked) :)


És jól mondod, max megmondja hogy szereti a barátnőjét.


Azonban mondom, ekkor is nyertél dolgot. egyrészt némi önkiállást magaddal szemben. Másrészt ha esetleg valamiért abbamaradna az aktuális kapcsolata, akkor tudja lehet te még mindig ott vagy. Szerintem ez jó.


Azonban ha el akarod mondani, de nem teszed, az csak afféle vegetáció.

2013. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy önkiállás? Nincs is ilyen szó.
2013. jan. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!